Дорога вчителя вся виткана з любові

За традицією, урочистості з нагоди Дня працівника освіти відбулись у кінотеатрі «Юність». На свято сьогодні, 1 жовтня, зібралися ветерани освітянської ниви, педагоги, численні гості.Изображение-141
«Бути справжнім педагогом – це бути апостолом правди і науки… Велике слово – освіта! Це скарб найкращий кожного народу. У вселюдським житті той народ і виборює перемогу, який має національну освіту», – цими словами видатного педагога ХХ століття Софії Русової ведучі свята Ольга Ганжа та Олександр Гребенюк з будинку дитячої творчості привітали зібрання.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам̓ять тих вчителів, кого вже нема серед нас, – їх імена назавжди залишаться в історії міста та у серцях колег, учнів і вихованців.
І от на сцену запрошується міський голова Володимир Коваленко. 1Звертаючись до освітян, Володимир Іванович зазначив: « У місті мешкає 6400 школярів, 3 тисячі малюків ходять у садочки, більше 3 тисяч студентів навчаються у різноманітних середніх та вищих навчальних закладах. Це та частина населення, заради якої кожного дня ви ідете на роботу. Але педагогічна праця для вас – то не просто робота, то стан душі, адже педагог – це та людина, яка навчила нас усьому, що ми вміємо в житті. Я відчуваю бажання уберегти, захистити вас від того абсурду, який може творитися в суспільстві…» Гучними оплесками присутні схвалили озвучений мером намір наприкінці листопада – на початку грудня виплатити освітянам на додаток до тих 20% від ставки, які вони отримали, ще 30%, тобто 50% винагороди. Як додала керівник міської організації вільної профспілки Тамара Захарченко у своєму виступі, профспілка тепер боротиметься за виплату 100%, як зазначено законом.
Але головним було те, що, як зазначив Володимир Іванович, за роки його роботи на посаді міського голови в заклади освіти було вкладено 50 мільйонів гривень.
Міському очільнику випала приємна місія вручити Подяки за сумлінну працю Т.Нелепенко, заступнику директора зош№10; Г.Рибак, вчителю математики техніко-економічного ліцею; І.Лісовській, директору будинку дитячої творчості; І.Барні,вчителю англійської сзош №8; М.Плеченко, вчителю музичного мистецтва нвк №2; О.Тороповій, вихователю ясел-садка №11 «Золотий ключик»; О.Балябіній, вихователю ясел-садка №9 «Оленка»; О.Дамаскіній, музичному керівнику ясел-садка №6 «Теремок»; О.Шаміній, вихователю ясел-садка №1 «Дюймовочка»; В.Балибіну, викладачу музичної школи; М.Ющенко, викладачу школи мистецтв; Т.Захарченко, голові міської вільної профспілки.Изображение-166
Окрасою Дня міста, який відбувся минулого тижня, став перший в історії міста фестиваль «НК-данс». За участь у фестивалі Подяки були вручені керівникам навчальних закладів О.Зуйко (зош №1), Є.Пуляєвій (нвк №2), І.Дубас (зош №3), В.Барсуку (зош №4), В.Нестеровичу (зош №5), Л.Гайсенюк (зош №6), Л.Грішагіній (зош №7), І.Вербицькій (сзош №8), О.Литвіновій (гімназія), Т.Коткіній (зош №10), Т.Долецькій (НКТЕЛ), С.Дук (Корсунська зош).
Педагогів привітав депутат ВР І.Вінник, який за традицією вручив усім учасникам свята червоні троянди та подарунки. Іван Юлійович прозвітував: виконав наказ щодо виділення коштів на реконструкцію Палацу культури. Мова йде про 12 млн. грн. та очікування у 2016 році 4,5 млн. грн., аби до Дня Незалежності, у крайньому випадку – Дня вчителя оновлений Палац міг прийняти перших гостей. Член парламенту пообіцяв, що наступного року прийде черга шкіл та лікарні на додаткові кошти. Изображение-191Голова міської організації вільної профспілки Тамара Захарченко, яка квітами привітала народного депутата за увагу до педагогів, попросила члена парламенту не голосувати за новий Закон «Про освіту» – він зменшує оплату праці майже вдвічі та збільшує навантаження, а також за новий Кодекс законів про працю, який треба назвати – про рабство, настільки він антинародний.Изображение-199
Тамара Миколаївна, коли їй ще раз було надано слово, запросила присутніх вшанувати вчительку початкових класів Валентину Погорелую, якій нинішнього року виповнилося 70 років. Цей ювілей співпав із 50-річчям праці вчительки на освітянській ниві. При цьому вона все ще працює, кожного дня навчаючи та виховуючи своїх улюблених учнів.
Тихо-тихо було у залі, коли до педагогів із привітальним словом звернулась начальник відділу освіти Оксана Якубова – настільки емоційним був її виступ. Оксана Олександрівна вручила грамоти відділу освіти вчителям М.Пшеничній (зош №1), О.Синько (зош №3), Н.Деркач (зош №4), С.Чумаковій (зош №6), В.Погорілій (зош №7), О.Лупановій (гімназія), О.Лопачук (Дніпрянська зош), О.Гончар (Корсунська зош), О.Гребенюку (будинок дитячої творчості), Г.Слєпініній (станція юних натуралістів), В.Поповій (садок №1 «Гвоздичка»), О.Ксензовій (ясла-садок №4 «Журавлик»), Н.Шинкоренко (ясла-садок №5 «Казка»), Л.Висоцькій (зош №10)., Ж.Гриценко (нвк №2).
Нагородження кращих освітян продовжилося врученням цінних подарунків, які із рук В.Коваленка і О.Якубової отримала велика група педагогів.
Із теплими словами подяки до педагогів звернувся депутат міськради, ректор гуманітарного інституту Георгій Севрюков. Він привітав квітами Олену Зуйко, директора своєї рідної школи №1, до якої пішов свого часу у перший клас, подарувавши букет червоних троян та зазначивши, що велику кількість книжок вже доставили до школи – це був його подарунок. Такий же гарний букет був вручений директору підшефної школи №8 І.Вербицькій – керівнику закладу Георгій Іванович подарував службове крісло (не сидіти ж директорові на стільці!). Балотуючись до міської та обласної рад за списками партії місцевого самоврядування, Г.Севрюков пообіцяв, що три навчальних заклади та спортзал «Будівельник» отримають паркетне покриття – це його передвиборча обіцянка.
«Всім вчителям, вихователям, наставникам бажаємо миру, віри, свободи та творчості. Наша сила – віра в себе. Наша свобода – відповідальність за власний розвиток. Наші здібності – культура самостворення. Освіта – скарб, праця – ключ до нього. Тож, із святом, шановні педагоги!» – цими прекрасними словами завершили зустріч освітян ведучі урочистостей.
Привітати педагогів до «Юності» того дня завітали танцюристи ансамблю сучасного танцю «Божья коровка» зош №10, співачка Софія Кремянська, вихованці садочка «Дюймовочка», зразковий хореографічний колектив «Ручеек та вокальний ансамбль П.Осипенко, колектив «Родзинка».
Особливо вразив присутніх фінальний номер «Україно!» за участю всіх учасників концерту та спів Ганни Шульги, яка завершила свято виконанням гімну України. Изображение-145 Изображение-149   Изображение-174 Изображение-182  Изображение-153 Изображение-219 Изображение-204 Изображение-210Изображение-188