Дорого, але без гарантії…

Прокопенко-1Придбати сьогодні нову сукню чи взуття в змозі не кожен, тому все частіше споживач завертає до магазинів, що продають вживані речі, а таких у нашому місті чимало: «Товари з Європи», «Сток», «Секон-хенд», «Все по 25 грн. та вище»….

Останнім часом скарги на «товари» з прилавків цих магазинів надходять все частіше. Антоніна Прокопенко, начальник інспекції із захисту прав споживачів,  наводить проблемні питання, з якими до інспекції звертаються найчастіше.

  • Купила куртку, вартість чимала – 700 грн., ще раз приміряла вдома і зрозуміла, що не підходить, але мене навіть слухати не стали,   товар назад не прийняли…
  • Три дні тому придбала в магазині чоботи за 390грн., відразу після дощу розлізлись по всім швам, кому поскаржитись?
  • Постільна білизна, що придбана в магазині «Секонд-хенд» після неодноразового прання продовжує мати неприємний запах, він не вивітрюється, використовувати його просто не можливо, що робити, назад не приймають. Взагалі хто дає дозвіл на продаж товарів попереднього вжитку і чи є у покупця якісь права?  
  • Мобільний телефон, придбаний без гарантії за 950грн., наступного дня зламався, ремонту не підлягає, на застарілу модель немає запчастин. Що робити?

– В таких випадках як ніколи підходить прислів’я: «Бачили очі що купували…». Всі товари, що реалізуються через мережу вище зазначених магазинів, надходять до нас з відповідним санітарно-гігієнічним висновком, який видається на кожну партію товару,- пояснює А. Прокопенко. –  Весь товар обробляється спеціальними хімічними препаратами для дезінфекції, тому і має специфічний запах. Одні тканини після неодноразового прання втрачають цей запах, інші (куртки, дублянки, взуття…) тримають його довгий час.

Згідно законодавчих актів товари попереднього вжитку, серед яких трапляються і нові речі, не підлягають обміну чи поверненню.

На не гарантійні товари (телефони, планшети, знецінене взуття інше) Закон України «Про захист прав споживачів» не розповсюджується. Ви самостійно приймаєте рішення, тому лишаєтесь сам на сам з труднощами, що виникають. Проблеми в такому разі  задовольняються за згодою продавця (п.2,ст..8 Закону).