Дорожчає все

За повідомленням обласного управління статистики, на споживчому ринку Херсонщини у травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,8%.

Найбільше (на 12,7% та на 11,7%) подорожчали овочі та фрукти. На 9,7–1,9% підвищились ціни на свинину, яловичину, рис,  кисломолочну продукцію. Також, на 1,3–0,2% зросли в ціні риба та продукти з риби, макаронні вироби, хліб, масло. Водночас, вартість яєць знизилась на 10,5%. На 3,2–0,2% подешевшали сметана, молоко, крупи гречані, безалкогольні напої, цукор, м’ясо птиці, сир і м’який сир (творог), борошно пшеничне.
Алкогольні напої, тютюнові вироби подорожчали на 2,7% внаслідок зростання цін на тютюнові вироби (на 5,3%) та на алкогольні напої (на 1,1%).
Підвищення цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% було спричинено, насамперед, збільшенням тарифів на каналізацію та холодну воду (на 3,5% та 2,3% відповідно).
У сфері охорони здоров’я ціни (тарифи) зросли на 0,3% внаслідок подорожчання фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 0,3%.
Зростання цін у транспортній сфері на 0,7% відбулось за рахунок збільшення вартості палива та мастил (на 0,9%) та транспортних послуг (на 0,3%).