Доступні ліки поки – зась!

За інформацією головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Зоріни Зінченко, державна програма «Доступні ліки» почала впроваджуватися з 1 квітня.

Проте механізм програми не відпрацьовано, тому отримати ліки поки що неможливо. У Новій Каховці потребу в них відчувають 21 тис. пацієнтів, які знаходяться на диспансерному обліку і страждають на цукровий діабет, бронхіальну астму, артеріальну гіпертензію та гіпертонію. Робота по складенню диспансерної групи та створенню реєстру вже проведена. Отримана інформація дозволила розрахувати потребу вартості на кожен лікарський засіб. Минулого тижня обласна рада отримала кошти на відшкодування вартості ліків аптекам, які задіяні в програмі «Доступні ліки». У Новій Каховці у програмі разом із комунальною бере участь приватна аптека «Фітомед».

– Ми вже замовили бланки рецептів, також маємо форми звітів і кожен лікар має реєстр «своїх» хворих. Станом на сьогодні підписані договори із аптечними закладами, але поки не буде затвердженої суми відшкодувань, ми не можемо проводити виписку рецептів, – уточнила З.Зінченко.

Наразі з державного бюджету переведено до обласного 997 тис. грн. для реалізації програми і повинно вистачити до кінця року. Після процедури розподілу грошей з обласного до міського бюджету та після того, як постачальники нададуть ліки в аптеку, програма почне працювати. Планується, що це станеться у перших числах травня.