ДПСУ: Росія перемістила українські бурові установки

Україна зафіксувала переміщення на нові місця дислокації анексованих в України двох бурових установок, дані про що будуть передані до МЗС, а далі до міжнародних судів. Про це в ефірі “112 Україна” повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян, передає УНН.

“Ці бурові платформи, які Росія анексувала в України, а їх дві, вони перетягнули їх в інше місце, тобто вони змінили своє місце дислокації і тепер перебувають на інших географічних координатах. Всі ці данні ми задокументували і спільно з представниками правоохоронних органів і державних органів влади, які були на борту, будемо передавати в МЗС і далі для розгляду в міжнародних судах”, – зазначив Слободян.

Також Слободян повідомив, що корабель українських прикордонників вже не вперше виходив у виключно морську економічну зону для документування незаконної діяльності Російської Федерації.

Під час чергового рейду, окрім зміни в розміщенні анексованих Росією українських бурових платформ, також “зафіксовані ознаки, які свідчать про незаконну господарську діяльність РФ у виключно морській економічній зоні України”. Слободян повідомив, що під час рейду на підйомних бурових платформах були зафіксовані озброєні люди, що швидше за все, є російськими солдатами.

“Вони цього разі практично не ховалися. Це люди зі зброєю в спеціальному обладнанні. На питання про приналежність, про мету перебування у МЕЗ (морській економічній зоні України – ред), екіпажі цих установок відповідали, що вони є майном фактично РФ, а деталі свого перебування і чим займаються, вони розкривати відмовилися”, – зазначив Слободян.