ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» з початку року вселив у Дніпро 4300000 екземплярів риб

Станом на 11 листопада державною установою «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» виконано та перевиконано державне замовлення на 2015 рік по проведенню робіт із відтворення водних біоресурсів. При плані 3 млн. 245 тис. екземплярів вселено у Нижній Дніпро та Каховське водосховище 4 млн. 30 тис. екземплярів.DSC_3845При цьому близько 300 тисяч дволітків рослиноїдних видів риб та коропа і цьоголітків щуки було вселено у Каїрську та Великолепетиську затоки Каховського водосховища.
Трудовий колектив установи працював у складних умовах, пов’язаних із недостатнім фінансуванням, високим зносом основних фондів та погодними умовами.
Допомогу паливно-мастильними матеріалами для забезпечення транспортування біоресурсів до місць вселення в кількості 4,3 т надали користувачі Херсонщини: ВКП «Вікторія», ФОП «Сімон-Петро», ФОП «Ухов», СВК «Святого Миколая».
Транспортування біоресурсів до Каховського водосховища здійснювалось спеціалізованим живорибним автомобілем MAN, який винайняли користувачі ФОП «Таран Л.В.» та ФОП «Чергик В.В.»
Роботи із відтворення водних біоресурсів проводились за підтримки Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області та безпосередній участі головних державних інспекторів Яковлева О.І., Лисенка С.В., Копитіна С.В., а також Новокаховської рибоохоронної дільниці.
Зариблення молоді рослиноїдних та аборигенних видів риб дасть змогу підтримати екологічний стан Нижнього Дніпра та Каховського водосховища за рахунок риб-біомеліораторів (товстолобик), а також забезпечить рибне розмаїття на прилавках та вітринах рибних ринків Херсонщини та інших областей.