Дуальна освіта в Новокаховському міському центрі зайнятості

У Новокаховському міському центрі зайнятості, нещодавно, відбувся семінар для роботодавців ринкоутворюючих підприємств міста за тематикою «Нове у законодавстві України. Дуальна форма навчання». У заході взяли участь 15 представників роботодавців.

Розпочала семінар О.Гладченко, фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних, яка розкрила тематику зустрічі та детально розповіла про нову систему навчання – дуальну освіту. Фахівець з профорієнтації розповіла присутнім, що дуальна форма – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору. Через слайд презентації та відеоролики роботодавці дізналися про розвиток дуальної системи в Україні, побачили структурну схему організації навчання за дуальною формою, ознайомились з нормативно-правовим забезпеченням та перевагами існуючої системи.

Крім цього, О.Гладченко презентувала роботодавцям Херсонський центр професійно-технічної освіти ДСЗ, ознайомила із переліком професій, за якими здійснюється навчання та орієнтовним графіком формування навчальних груп на 2018 рік. Акцентувала увагу, що сьогодні Херсонський центр професіонально – технічної освіти Державної служби зайнятості повною мірою відповідає сучасним умовам для успішного навчання – це наявність матеріально – технічного оснащення, високий рівень методично – дидактичного забезпечення учбового процесу за дуальною формою навчання. Одними з пріоритетних напрямів реалізації навчання є підготовка професійних робітничих кадрів за дуальною системою та заохочення роботодавців до створення нових робочих місць.

Дуже цікавим досвідом роботи поділилася з роботодавцями на семінарі, Т.Кармановська, старший майстер професійно-технічного училища №14, м. Нова Каховка. Цей заклад вже не перший рік співпрацює з Херсонським та Бериславським машинобудівними заводами та готує робітників для роботодавців по дуальній освіті, Тетяна Миколаївна звернула увагу присутніх на те, що роботодавці можуть брати безпосередню участь в організації професійного навчання, а саме у складанні та погодженні робочих навчальних планів і програм; у роботі державної кваліфікаційної комісії; в організації виробничого навчання і практики осіб на конкретному робочому місці. Ця нова форма навчання дуже вигідна як для підприємств, так і для розвитку економіки держави.

Начальник відділу по роботі з роботодавцями, І.Гузь, розповіла роботодавцям про електронний кабінет на сайті ДСЗ, звертаючи увагу на те, що електронний кабінет – це персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, де після реєстрації можна переглядати актуальність реквізитів свого підприємства, що зареєстровані в центрі зайнятості; історію направлень центром зайнятості працівників, в тому числі на тимчасові роботи; виконання договорів на громадські роботи, договорів на працевлаштування після навчання; тематику семінарів для роботодавців. Також передбачена можливість переглядати звіти, які подавались до центру зайнятості, перелік послуг центру зайнятості, в тому числі і компенсація єдиного внеску. Також Інна Вікторівна звернула увагу роботодавців на впровадження у роботу  Новокаховського міського центру зайнятості системи рекрутингу, яка дозволяє в найкоротші строки підібрати кваліфікованого працівника на замовлення роботодавця.

Семінар проходив у формі діалогу та відкритої дискусії. Роботодавці задавали багато запитань та отримали вичерпні відповіді