Двоє жителів Херсонщини померли від штаму Дельта

Про штам Дельта стало відомо вже після смерті хворих.

За словами головного державного санітарного лікаря Херсонської області Юрія Ромаскевича, вірус виявили через секвенування геному — генетичного аналізу коронавірусу в біоматеріалах пацієнтів з областей України, зокрема й Херсонщини, відібраних за випадковим принципом. Такі дослідження проводить Інститут молекулярної біології та генетики Україні, а також у референс-лабораторія ВООЗ. Зразки відправили ще 16 червня.

«На жаль, серед тих біоматеріалів, що ми надіслали — 2 позитивних випадки захворювання на коронавірус штаму Дельта. Обидва випадки летальні. Тож починаючи мінімум з червня цей штам циркулює в Херсонській області і поступово витісняє інші», — сказав Юрій Ромаскевич.

Штам Дельта є набагато заразніший за звичайний вірус COVID-19 і характеризується більш важким клінічним перебігом. Cимптоми при зараженні штамом «Дельта»  відрізняються від вже відомих проявів коронавірусу. Це лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, а от кашель та втрата нюху чи смаку менш поширені. Також штам Дельта може супроводжуватися порушеннями слуху, шлунково-кишковими проблемами та утворенням згустків крові, що призводять до загибелі тканин і навіть гангрени. Штам Дельта вважається більш смертельнобезпечним, ніж той, щоб поширювався раніше.

«Херсонщина має один з найвищих рівнів захворюваності. Та динаміка дозволяє стверджувати, що невдовзі ми будемо вимушені повернутися до карантинних обмежень. Ми ще маємо час захиститися й вакцинуватися. Крім того, науково доведено ефективність усіх 4 вакцин, які зараз є в Україні», — говорить Юрій Ромаскевич.

Новий день