Екологи і діти «за» чисте довкілля

У переддень святкування Дня міста громадські екологи разом з ліцеїстами і школярами вивезли 40 мішків сміття з прибережних зон двох громад – Новокаховської (Веселівський старостат) і Таврійської.

– Мета акції, яку ми організували, – прибрати територію від пластику і показати дітям, що цей матеріал можна переробляти. В рамках проекту «Чистіші річки – чистіші моря» (CRoCuS) ми забезпечили дев’ять шкіл пресами для пластикових пляшок, і цього року деякі з них вже по кілька разів здавали спресовані пляшки на вторинну переробку, – розповіла керівник міської громадської екологічної організації «Мама-86» Таїсія Козак.

Зокрема, в лідерах – ЗОШ №10, де з моменту появи пресу зібрали і здали 113 кг пластикових пляшок. Пластик легкий, і за один раз за нього багато коштів не отримаєш, говорять екологи. Та все ж таки хоч і невеликі гроші можна виручити та ще й проявити талант у виготовленні цікавих речей – декоративних поробок та корисних побутових дрібничок.

Привертаючи увагу молодого покоління до проблем забруднення довколишнього середовища, екологи акцентують увагу на байдужості дорослих. Кожного разу, коли діти виходять на прибирання прибережних смуг і зон відпочинку, сміття менше не стає. Скляні та пластикові пляшки, залишки від пікніків, різний непотріб – все це знаходиться під кущами чи просто валяється посеред дороги.

Особливо з цього приводу турбує позиція бізнесу. Останнім часом набирає обертів поява діючих вздовж прибережної смуги кафе, зон відпочинку різного гатунку. Їхнім керівникам треба звертати увагу не тільки на відходи, пластикові зокрема, а й на очистку стічних вод, які потрапляють у відкриті джерела, коментує Т.Козак.

Щодо акції з прибирання, то загалом в ній взяли участь 130 учасників. Допомагали екологам комунальні служби Веселого і Таврійська, а також керівник ТОВ «Херсонвторресурс» Ірина Михайлова, гендиректор Річкового порту Тетяна Філь, підприємці Юрій Власов, Олександр Шевченко та інші небайдужі громадяни і мешканці громад.

Під час підготовки матеріалу стало відомо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект №6077, який забороняє виготовлення пластикових виробів в Україні. «Ми підтримуємо цю ініціативу, бо люди навіть не розуміють, скільки шкоди їм завдає цей пластик», – говорить Т.Козак і має надію, що народні депутати приймуть цей закон.

Лариса Голубєва