Екопроект «Батарейку – заводу, природі – свободу!»

IMG_4599

В сучасному світі все, що нас оточує та забезпечує наш комфорт, має стосунок до електроніки та супутнього обладнання. Враховуючи, що не існує нічого вічного, збільшується кількість виробів, термін придатності яких закінчився. До цієї категорії можна віднести і відпрацьовані батарейки. Виявляється, одна малюсінька батареєчка здатна забруднити 400 літрів води і 20 квадратів ґрунту, а ще попутно отруїти одного їжака, двох кротів і декілька тисяч черв’яків. Ось такі дослідження наших і зарубіжних вчених! Якщо порахувати всі смітники та помножити їх на кількість таких небезпечних відходів, то в результаті маємо справжнісіньке екологічне лихо.

В Україні вже відбулося багато екопроектів по збору та утилізації батарейок, але вони мали епізодичний характер. Учні Дніпрянської ЗОШ та їх батьки вирішили діяти більш глобально. Проект визрівав уже давно, але ми довго не могли знайти посередника, який би і доправляв зібрані батарейки на утилізацію. Нарешті пощастило і компанія «Vodafone» прийшла в цьому питанні нам на допомогу.

IMG_4609

А далі – справа техніки: діти разом з батьками виготовили контейнери і агітки, розмістили їх у магазинах селища Дніпряни, села Тополівка та села Корсунка (всього 4 контейнери), у приміщенні селищної ради (1 контейнер) та у стінах рідної школи (2 контейнери). За контейнерами закріплені відповідальні, які при необхідності замінюють повні бокси на порожні.

В школі було проведено лінійку для початкових класів та інформаційні хвилинки для учнів старшої школи. Окрім цього, в усіх місцях ми провели роз’яснювальну роботу про шкідливість вмісту батарейки і її вплив на здоров’я людей і стан природи. Адже дуже прикро чути від мешканців запитання про суму грошей, яку ми плануємо заробити на реалізації батарейок у пунктах прийому металобрухту.

IMG_4614

Наша мета – не якесь примарне збагачення, а реальна справа, яка допомагає зберегти природу, виховує бажання до поліпшення свого життя, привчає дітей змалку берегти оточуючий світ. І батарейки ми збиратимемо до того часу, допоки в нашій країні це питання не розглянеться на державному рівні.

Зміни треба починати з себе. Ми вже почали, приєднуйся і ти!

Тетяна Іщенко, вчитель 3-А класу, депутат Дніпрянської селищної ради