Експерти: “Безвізовий режим не тотожний “безконтрольному”, але це нормальна практика у будь-якій країні – перевіряти, з якою метою приїздять іноземці”

ЄвропаДо якої б країни не в’їжджав турист і не залежно від того, діє з нею безвізовий режим, чи ні, остаточне рішення з приводу пропуску іноземців завжди приймає прикордонна та імміграційна служби конкретної держави. Про це повідомляють експерти в галузі туризму та міжнародного права.

Відповідні правила єдині для мешканців усіх країн і діють практично всюди, не залежно від стосунків між державами, тим більш сьогодні, коли в світі побутує напруженість у зв’язку з військовими конфліктами. Проте безвізовий режим з ЄС, якщо такий запровадять, однозначно позитивно вплине на українців, адже їм не потрібно буде брати дозвіл на відвідини європейських держав у посольстві (візу), стояти в чергах, платити консульські збори тощо.

Звичайно, основна вимога для “безвізової” подорожі Європою – біометричний паспорт. Як пише сайт Lowcost Avia, його ціна в Україні коливається від 518 до 1171 гривні (залежно від віку заявника, терміновості, пункту оформлення).

“Біометричний паспорт обійдеться у 561 гривню (бланк 304 грн, держмито 170 грн, послуги 87 грн). Оформлення паспорта за стандартною процедурою займе 20 днів. Прискорена процедура – 7 днів – оформлюється за ставкою подвійного мита і реєстраційних послуг, за такої самої вартості бланка і становить 818 гривень, – зазначається на сайті. – Якщо у людини немає часу самостійно готувати пакет документів для отримання паспорта, то вона може звернутися до одного з 18 відділень Державного підприємства “Документ”. За їхні послуги встановлена фіксована ціна, яка не перевищуватиме 353 грн. Таким чином, гранична ціна за новий біометричний паспорт – 818 + 353 = 1171 гривень.”

Ціни впродовж 2015 року незначним чином змінювалися і, ймовірно, будуть рости у майбутньому. Разом з тим зазначимо, що такі ціни є напрочуд низькими у порівнянні з іншими країнами Європи. Наприклад, у Молдові ціна оформлення біометричного паспорта становить близько 200 євро. Позитивним моментом також є те, що закордонний паспорт видається строком на десять років.

Щодо інших умов, експерт видання “Урядовий кур’єр” Вікторія Власенко у публікації Безвізовий режим: за півкроку до мети”, зокрема, зазначає: “Варто також пам’ятати, що поняття «безвізовий режим» включає в себе перебування на території країн Шенгену протягом 90 днів на рік, а метою поїздки не може бути ні навчання, ні робота. Крім цього, українці повинні бути готові до того, що навіть із безвізовим режимом їм все одно у подорож Європою доведеться брати із собою той самий набір підтверджувальних документів, які нині потрібні для отримання візи. Пред’явити такі документи можуть попросити європейські прикордонники.”