Експлуатація будівель та споруд – обов’язок власника

стройкаЗа прогнозами гідрометеорологів на південь України прийшов антициклон, який приніс плюсову температуру та відлигу. Хочу звернутися до керівників бюджетних установ щодо виконання своєчасних заходів з експлуатації покрівель (в основному м’яких).

За останній період будівельними організаціями міста виконі значні обсяги будівельно-монтажних та ремонтних робіт на покрівлях міста, вкладені великі бюджетні кошти, але їх ефективність  залежить від умов експлуатації.

Зараз слушна нагода почистити поверхні покрівель і зливових лійок  від залишків снігу та льоду, перевірити стан систем водовідведення,    примикань покрівельних матеріалів  до парапетів та інші роботи. У кожній бюджетній установі для цього є відповідні штатні одиниці.

Від належної експлуатації будівель та споруд  залежить їх стан та термін «життя».

Будівельники  міста небайдужі  та чуйні люди, вони відгукуються  на ліквідацію аварійних ситуацій, але не повинні працювати у режимі «служби порятунку», бо експлуатація будівель та споруд – обов’язок власника. Запобігти позаштатній ситуації значно дешевше, ніж її ліквідувати.

 

Світлана Гончаренко, начальник відділу капітального будівництва