Експлуатація будівель та споруд – обов’язок власника

За останні роки будівельними організаціями Нової Каховки виконані значні обсяги будівельно-монтажних та ремонтних робіт на об’єктах міської комунальної власності, у тому числі на покрівлях бюджетних установ. Вкладені великі бюджетні кошти, але їх ефективність залежить від умов експлуатації будівель та споруд.

Звертаємося до керівників: кожна бюджетна установа має затверджені Положення про безпечну і надійну експлуатацію будівель та споруд, мета якого – виконати заходи із забезпечення їхнього збереження шляхом належного догляду, своєчасного і якісного проведення ремонту, а також запобігання виникненню аварійних ситуацій.

З настанням інтенсивного листопаду на покрівлях зібралося багато листя, яке забиває водозливні жолоба та водостоки, через грати слухових вікон, вентиляційні шахти потрапляє на горища будівель та споруд, тому власникам на початку зимової негоди необхідно подбати про стан покриттів, водозливних жолобів і водостоків, здійснити очищення поверхні покрівель та зливових лійок від листя та сміття. Крім цього, обстежити стан м’яких покрівель, примикань покрівельного шару до парапетів.

Від належної експлуатації будівель та споруд залежить їхній стан, термін «життя», а от же, і безпека працюючих.

Запобігти нештатній ситуації значно дешевше, ніж її ліквідувати.

Відділ капітального будівництва