“Екзотичний” захід в стінах Новокаховської центральної бібліотеки

Тиждень молодіжної книги в центральній бібліотеці розпочався 25 квітня з екзотичного куштування «Смачна Японія», на яке завітали  учні НКТЕЛ.

2017 рік оголошено Указом Президента роком Японії в Україні. Японія для нас – європейців – це інший світ, екзотичний і привабливий. Її традиції і культура нам маловідомі. Як сказав Окакура Какудзо, той самий, що написав відому книгу “Тя-но хон” – “Книгу про Чаї”, справжній ключ до розуміння японської культури – в чайному обряді “тяною “. На час зустрічі читальна зала перетворилася на  імпровізований “тясицу”, тобто чайний будиночок, – розповідає директор ЦБС Людмила Петрова

Дізнавшись про основи японської кухні і культурні традиції Країни вранішнього сонця, під звучання вітряних дзвіночків молодь перенеслася в світ дивовижної східної культури. Всі присутні були запрошені на виставу чайної церемонії, яку розіграли бібліотекарі.

Під час “вистави” звучали хайку і хокку – вірші японської поезії. Хайку – це можливість зупиняти миті. А ще – розглядати світ у деталях. І кожну деталь начебто збільшувати під мікроскопом, щоб потім дивуватися: як же багато краси протікає повз нас непоміченою …

Екзотичний   захід гармонійно доповнив Ігор Остроумов (запрошений гість), великий поціновувач японської культури, мови і традицій. Він поділився досвідом вивчення японської мови. Малюючи ієрогліфи, Ігор закликав дітей вивчати японську мову та культуру і цінувати кожну прожиту мить, як це роблять японці. Вони живуть тільки сьогодні. «Завтра» в їх свідомості не існує. Тому кожен день – як маленьке життя. Ніщо не повернеться і не повториться знову, прожита мить безповоротно подарована пам’яті.