Електронна медицина – вже на Херсонщині

Відбулась прес-конференція директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Короленка, під час якої він презентував систему впровадження електронної медицини у Херсонській області. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Електронна медицина вже на Херсонщині

«Програма, яку ми розробляли майже 2 роки Міністерство охорони здоров’я  визнало прогресивною та передовою. Тому зараз працюючи у системі, наше завдання зробити медичні послуги якісними, доступними та своєчасними», – зазначив на початку презентації Віктор Короленко.

Медична реформа в області розпочалась з впровадження електронної системи у Херсонському обласному територіальному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Завдяки роботі центру усі райони області з’єднані у єдиний механізм, що дозволяє вчасно надавати допомогу населенню та допомагає бригадам екстреної медичної допомоги. Бригади забезпечені сучасними гаджетами та GPS-навігацією, що дозволяє відслідковувати їх місце знаходження та пересування. Також нещодавно було запроваджено смс -виклик «швидкої допомоги» для людей з вадами слуху.

Наступним кроком стало впровадження електронних карток пацієнта та реформування систему обліку в усіх медичних закладах.

Віктор Короленко на прикладі роботи власної картки та віртуального кабінету презентував представникам ЗМІ переваги нової системи та її зручність: «Особисті данні кожного мешканця області будуть внесені у базу автоматично, коли програма пройде необхідні ступені захисту та ми отримаємо дозвіл від спеціальних служб».

Завдяки впровадженню системи, пацієнти зможуть обирати кращого лікаря за рейтингом  залишаючи відгуки про їх роботу, не стояти у чергах, отримувати електронні рецепти та нагадування, щодо прийняття ліків  у вигляді сповіщень на мобільний телефон. Також історію хвороби можна буде переглянути у будь-якому закладі охорони здоров’я та у машині екстреної допомоги.

«Ця програма може врятувати життя хворим, наприклад на гіпертонію,  нагадуючи та надсилаючи сповіщення на мобільний телефон про прийняття ліків хворому, дотримуючись графіку прийому ліків», – закцентував директор Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Лікарі будуть витрачати менше часу на ведення особистих карток  пацієнта та матимуть доступ до історії хвороби і усіх відомостей щодо клінічних досліджень.

Така робота дасть можливість департаменту охорони здоров’я ОДА відслідковувати навантаження та рейтинг лікарів, що буде впливати на кадрові рішення.

Окремо у ході прес-конференції  було окреслено переваги запуску сайту «Доступні ліки». Такий інформаційний портал створено з метою підвищення рівня прозорості та підзвітності закладів системи охорони здоров’я. На сайті розміщено перелік оплачених державою медикаментів, що наявні у лікарнях Херсонської області надаються у медичних закладах безкоштовно.

Коли аптеки будуть знаходитись в єдиній системі з Департаментом охорони здоров’я ОДА, буде запроваджена реімбурсація – державне відшкодування пацієнтам вартості ліків в електронному вигляді. Вартість ліків буде відшкодовуватись пацієнтам хворим на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання та бронхіальну астму. У 2017 році для Херсонщини на реімбурсацію було виділено 16 млн грн.

Разом з журналістами, у режимі он-лайн Віктор Миколайович перевірив наявність ліків у Чаплинському та Генічеському районах. Окремо він відзначив, що така система надасть можливість пацієнтам самостійно дізнатися про наявність ліків та обрати заклад з найменшою запропонованою ціною.

16 лютого на колегії облдержадміністрації очільник Департаменту презентуватиме програму впровадження електронної медицини на Херсонщині, після чого сесією обласної ради її буде винесено на затвердження.