Електронні пенсійні подсвідчення для внутрішньо переміщених осіб

7898Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167, починаючи з 01 липня 2016 року виплата пенсій всім внутрішньо
переміщеним особам здійснюється виключно через рахунки та мережу установ  і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

Тому, внутрішньо переміщеним особам, які наразі не обслуговуються в публічному акціонерному товаристві “Державний ощадний банк України”  слід терміново звернутися до зазначеної банківської установи для відкриття поточного рахунку та повідомити органи Пенсійного фонду реквізити відкритого пенсійного рахунку.

Для забезпечення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам Ощадбанком здійснюється емісія платіжних карток, які одночасно є  пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Такі платіжні картки видаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня
2014 року № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (зі змінами) та Порядку емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 квітня 2016 року № 7-1. При цьому у разі одержання особою платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, пенсійне посвідчення звичайного зразка не видається.

Тим внутрішньо переміщеним особам, які вже обслуговуються в установах Ощадбанку, необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка, за адресою вул. Героїв України, б.14, к.6, з метою складення заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. При собі мати: паспорт, пенсійне посвідчення, ідентифікаційний номер, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фото (3 x 4).

Виготовлення електронного посвідчення здійснюється на підставі заяви пенсіонера, поданої до територіального органу Пенсійного фонду України, протягом  30 робочих днів із дня прийняття такої заяви.

Нове пенсійне посвідчення як платіжна картка діятиме до трьох років за умови, що фізична ідентифікація одержувача пенсії у відділеннях банку відбуватиметься перші два рази кожні шість місяців, а надалі — кожні дванадцять місяців. Загалом таке пенсійне посвідчення використовується як платіжна картка (в магазинах, банках тощо) до закінчення строку її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії. Додаткова інформація за телефоном: 9-01-28; 9-09-48; 5-05-10.