Епідемія грипу: профілактика, симптоми, способи лікування

Епідемії грипу в Україні 2017, швидше за все, не уникнути. З приходом холодів зростає не тільки ризик захворювання, а й паніка серед людей. І якщо минулого року  цей серйозний вірус, зокрема свинячий грип типу А (H1N1), обійшовся українцям малою кров’ю, і пройшов по країні в щадному режимі, то в сезон грипу 2017-2018 слід побоюватися саме цього штаму, а також його різновид – грип “Мічиган”. А перша серйозна хвиля очікується вже в грудні, – повідомляють на порталі  tochka.net.

Отже, всього у 2017-2018 роцах в Україні циркулюватимуть три штами вірусу: свинячий грип (H1N1), гонконгський грип (H3N2) і вірус грипу типу В (Брісбен). Ці штами вже не раз відвідували нашу країну, а тому знайомі для нашої імунної системи, а значить, катастрофічних наслідків для українців грип 2017 нести не повинен.

Проте, спеціалісти прогнозують, що в нинішньому сезоні велика ймовірність захворювання на грип близько 7 мільйонів українців, що перевищує минулорічний показник. Кожній із нас важливо усвідомлювати, що групи ризику людей при таких штамах вірусу можуть бути абсолютно різними. Наприклад, гонконгський і брісбенскій грип серйозно загрожують дітям і літнім людям. А ось свинячий грип і його різновид грип “Мічиган”, перш за все, несе небезпеку для молоді та людей працездатного віку.

Що являє собою грип “Мічиган” 2017

Симптоми захворювання у нього аналогічні вірусу свинячого грипу. Інкубаційний період у нього триває 4-7 днів.

Також грип “Мічиган” має важкий перебіг із високою ймовірністю ускладнень: пневмонії, серозного менінгіту, енцефаліту і навіть може призвести як до набряку легенів, так і до летального результату.

Лікарі прогнозують збільшення кількості захворювання в сиру і сльотаву погоду. З приводу смертельних випадків від грипу лікарі в один голос заявляють, що летального результату можна було б уникнути, якщо почати вчасно лікувати грип.

Вірус грипу: профілактика

Грип – захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, а тому перші й найважливіші способи захисту від вірусу: провітрювання, вологе прибирання і зволоження приміщення.

Якщо в будинку немає спеціального зволожувача, старайся класти на радіатори і засоби опалення вологі рушники або пелюшки.

Провітрювати кімнату і робити вологе прибирання – необхідність під час епідемії. Так як вірус розмножується в теплому і стоячому повітрі. Тобто шансів заразитися грипом на вулиці практично немає, але от громадський транспорт, школи, дитячі садки, поліклініки, лікарні й офіси стають джерелами хвороби.

Ще один спосіб уникнути грипу – часто мити руки, адже саме на долонях знаходиться найбільша концентрація шкідливих бактерій.

Якщо можливості вимити руки з милом немає, використовуй вологі антибактеріальні серветки і спеціальні спреї.

Також лікарі настійно рекомендують зволожувати слизові – це допоможе організму справлятися з вірусом. Для цього кожні пів години потрібно впорскувати або капати в ніссольовий розчин (суміш солі з водою, фізіологічний розчин, Аквамаріс, Хьюмер і т.д.) або ж наносити на слизову носа зсередини Оксолінову мазь або мазі на основі противірусного компонента Виферона.

Вірус грипу: симптоми

Основні симптоми хвороби: кашель, ломота в тілі, біль у горлі і висока температура. При перших же проявах вищевказаних скарг потрібно негайно звернутися до лікаря. Уважно прислухайся до свого організму. Лікувати свинячий грип, а також каліфорнійський штам необхідно з першого дня захворювання, щоб він не переріс у пневмонію.

Вірус грипу: лікування

Лікарі настійно рекомендують не займатися самолікуванням, адже так можна тільки погіршити ситуацію. Доктор Комаровський заявляє, що при ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) відхаркувальні засоби не потрібні – вони можуть лише посилити кашель. А захворювання нижніх дихальних шляхів (бронхіти і пневмонії) повинен лікувати лікар.

Ще важливо запам’ятати, що вірус не лікується антибіотиками. Ці препарати тільки збільшують ризик ускладнень.

Медикаментозно перемогти вірус можна за допомогою компонента озельтамівіру (“Таміфлю”). При відсутності такого в аптеках замінити його можна препаратом “Реленза”.

Також свинячий грип, як і будь-який інший вірус, можна лікувати симптоматично – температуру знижують препаратами, що містять Ібупрофен або Парацетамол. Не рекомендується використовувати засоби на основі Аспірину.

Найважливіше в лікуванні грипу будь-якого типу – рясне тепле питво, постільний режим і спокій. Саме перенесена на ногах хвороба дає ускладнення і може закінчитися трагічно.

Ірина Виговська