Етно-майстерка: 23 відтінка фантазії на чайних пакетиках в Новокаховській дитячій бібліотеці

5 рудня у міській бібліотеці для  дітей Нової Каховки відбулося чаювання за рецептом англійського письменника Керолла… Тобто, чай був, але ми його не пили;))

Для початку розглянули як і для чого п’ють близький всім нам напій в різних країнах світу.

Звісно, усі чайні секрети не розкриємо, але декілька цікавинок про чай переповімо.

У китайській та японській мовах для позначення«століття» і «чаю» вживають один і той же ієрогліф.

В Китаї під час сватання наречений і наречена дарували один одному чай в знак вірності даному слову. Цей звичай пов’язаний з цікавою властивістю чайного куща – він не переносить пересадки.

Чай відмінно діє на кору головного мозку, завдяки вмісту в ньому ксантинів — саме вони і дають основний стимулюючий ефект, викликають легкість і швидкість мислення.

У чаї виявлено 17 амінокислот, причому природа однієї з них до цих пір не з’ясована. Серед амінокислот чаю є глютамінова кислота, надзвичайно важлива для життєдіяльності людського організму, активно  сприяє відновленню виснаженої нервової системи.

Тепер зрозуміло, чому чашка чаю  – здатна заспокоїти, розрадити, здружити!!! А якщо ще й зі смаколиком… – то взагалі  щастя;)

Дізналися також  наші гості для чого було придумано слово «чайові»; як Томас Салліван у 1904 році випадково винайшов чайний пакетик, і як американська художниця Рубі Сільвіус знайшла у ньому натхнення.

Оскільки компанія зібралася у нашій бібліотеці надзвиЧайна, то і зустріч вийшла незвиЧайною!

Діти за прикладом Рубі Сільвіус малювали на чайних пакетиках…

Свої новорічні мрії та літературних героїв…

Компанія,  яка  «найбожевільніше» пила чай в історії чаювання;)

Ну і звісно ж її, казкову героїню, на гостинах у якої букашки випили по три чашки чая «с молоком и крендельком»

Пам’ятаєте, мультфільм «Їжачок в тумані»? Там Ведмедику пояснюють, що якщо Хтось говорить Тобі «Приходь до мене чай пити», – це означає, що цей Хтось  чекає Тебе…

Отож, дорогі друзі, приходьте до дитячої бібліотеки, у нас є Чай, «Аліса в Країні Див», «Муха-Цокотуха», інтернет (щоб мультик подивитися;)), енциклопедії «Все про Все» (про чай там також є;)) і багато всього цікавого!!!