Фахівці Центру зайнятості обговорили зі школярами питання вибору професії

Саме зараз, коли старшокласники завершують навчання і виходять на широкий шлях самостійного дорослого життя, вони прагнуть якнайкраще організувати власну майбутню долю, обрати правильний шлях, і багато чого на цьому шляху залежить від вибраної професії.

Упродовж тижня, з 23 жовтня по 26 жовтня, фахівці Новокаховського міського центру зайнятості провели широку профорієнтаційну роботу з учнями Новокаховського техніко-економічного ліцею. Школярі стали учасниками уроків «Моя майбутня професія» та професіографічних екскурсій на підприємство «Управління північно-кримського каналу» в місті Таврійськ. У ході уроків учні 10-их класів мали змогу через слайд-шоу, розповідь та відеопрезентацію ознайомитися ближче зі «своїм професійним майбутнім». Ольга Гладченко, фахівець служби зайнятості, разом зі школярами розглянули ринок праці та рейтинг професій минулих років та поточного року, переглянули шляхи правильного вибору професій та основні помилки, що роблять учні при виборі професій, зробили порівняльну характеристику професій теперішнього часу та майбутнього. Захід проходив у формі діалогу, випускники дуже охоче ділилися своїми думками та професійними намірами.

Корисною порадою у виборі професії ще до вступу до вузу – є знайомство з практичною стороною професії. З цією метою фахівці Новокаховського міського центру зайнятості організовували для учнів ліцею професіографічні екскурсії. Школярі 9-ого та 8-ого класу побували на Головномууправлінні Північно-Кримського Каналу в місті Таврійськ, де мали змогу ближче ознайомитися з професіями, що є на даному підприємстві, поспілкуватися з представниками цих професій, а також подивитися реальні умови трудової діяльності та технічне оснащення, з яким працюють фахівці.

Учні побували в музеї підприємства, подивилися та послухали історію його виникнення та будівництва. Учнів вразили картини, які намалював один з працівників Північно-Кримського каналу, історичні пам’ятки та цікава розповідь представника підприємства. Дізналися про історію розвитку магістрального каналу, водосховища, розподільчі та міжгосподарські водовиділи, що пов’язані між собою спільністю режиму та безперервністю процесу розподілу водних ресурсів. Відвідали безпосередньо Головну перегороджуючи споруду, через яку вода подається в магістральний канал.

У ході екскурсії учні задавали багато питань, на які отримували вичерпні відповіді щодо перспектив розвитку даного підприємства та можливості отримання необхідної професії.

Профорієнтаційні зустрічі таких форматів допоможуть розставити акценти в питанні вибору професії та сформувати загальну готовність учнівської молоді до професійного самовизначення.

О.Гладченко, провідний фахівець з профорієнтації