Вчора, 23-го лютого, очільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв разом з народним депутатом України Олександром Співаковським і викладачами Херсонського державного університету проінспектували факультет технологій та сфери обслуговування вишу, що по вул. Перекопській, 3.

Про це пан Гордєєв повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

www.facebook.com/andriy.gordeev

Зокрема, він розповів, що будівля, в якій проходила інспекція, має давню історію: тут знаходилася Маріїнсько-Олександрівська жіноча гімназія, евакуйований учительський інститут, а з 1919 року розмістився Херсонський державний педагогічний інститут.

www.facebook.com/andriy.gordeev

“Безумовно, роки вплинули на цю колись гарну будівлю. Тріщини на фасаді, на стелі кабінетів – все це видно неозброєним оком. Та ми повинні зберегти дану будівлю! Тому я доручив своєму профільному заступникові Олександру Адамчику приступити до розробки проекту по її відновленню, щоб ми з конкретними пропозиціями могли виходити на урядовців і парламентарів. До того ж, відбудовуючи корпус ХДУ, ми не лише зберігаємо історичні об‘єкти Херсона, а й створюємо додаткові площі для студентів,” – написав пан Гордєєв.

www.facebook.com/andriy.gordeev

Очільник ХОДА розповів також про плани влади щодо запровадження нових спеціальностей в Херсоні:

“Зазначу, що основна наша мета – підвищення якості освіти на Херсонщині. У нас вже є домовленість з Укроборонпромом і Київським політехнічним інститутом щодо створення Центу підготовки фахівців кібербезпеки, ініціатором якого є Олександр Співаковський. Для реалізації цього проекту нам необхідні потужності. Одним із варіантів є створення такого центу на базі ХДУ. Наразі факультет технологій та сфери обслуговування потребує капітального ремонту і після його здійснення він зможе виконувати роль даного Центру.

Окрім цього, в наших планах створити в Херсоні медичний інститут або факультет. Для цього у нас є всі умови: клінічна база, освітянська традиція, професура. Також ми маємо три медичні коледжі, які можуть бути основою для підготовки лікарів. Однією з причин створення цього факультету є відсутність кадрів у медичній сфері (близько півтори тисячі) особливо в сільські місцевості.

До того ж, Уряд впроваджує медичну реформу, яка передбачає будівництво амбулаторії по всій області. А хто ж буде працювати? Адже якісне впровадження цієї реформи – це забезпечення висококваліфікованим кадрами, яких потребує Херсонська область.

У наших спільних планах – 1 вересня цього року вже прийняти абітурієнтів на медичну спеціальність. Сподіваюсь, за підтримки Уряду, Парламенту та Президента України ми зможемо реалізувати ці проекти і дати нашій молоді можливість здобути якісну освіту на Херсонщині!

Окремо хочу подякувати Олександру Співаковському, який всіляко ініціює та підтримує різні освітянські проекти!”