Фестиваль емоцій – «Душа Півдня» за участі талантів з Нової Каховки

Перед початком літніх мандрівок новокаховські творчі колективи Палацу культури – народний ансамбль народних інструментів та народний ансамбль сучасного танцю «Роксолана» вирішили продемонструвати свої вміння на відкритому фестивалі народної творчості «Душа Півдня», який відбувся 26 травня  у кінно-спортивному клубі «Grand Prix»,  у селі Праві Саги Олешківського району Херсонської області.

Цьогоріч Х ювілейний фестиваль вкотре зібрав всіх, хто закоханий у народні традиції та культурну спадщину наших предків – від співочих ансамблів і солістів-вокалістів до провідних хореографічних колективів і міні театрів. Місце локації «Grand Prix» було обрано вперше, після традиційних «Зелених Хуторів Таврії», адже тут вміло поєднались мальовничі розкоші Таврійського степу і затишні принади вологих водойм – саг.

Феєрія народних талантів впродовж доби розпочалась з ярмарки яскравих виробів майстрів народного мистецтва, мала своє продовження у конкурсі української традиційної страви «Таврія-Борщ» із музичною презентацією страв та національним частуванням членів журі і переросла у концертну програму творчих колективів Херсонщини та Миколаївщини довжиною у 72 сценічних перевтілення.

На початку фестивалю запальним виступом вразив присутніх народний ансамбль народних інструментів міського Палацу культури, підіграти якому та заспівати з яким на галявині зібралось чимало шанувальників.

Фінальним номером фестивалю стала дитяча хореографічна композиція Народного ансамблю сучасного танцю «Роксолана», яка підсумувала всю круговерть вражень фестивального дня та стала тією комою, після якої хочеться ділитися щастям з усіма.

Під час фестивалю був встановлений рекорд на найбільшу кількість різноманітних борщів, зварених одночасно на одній локації – 33 команди з Херсонщини так Миколаївщини змагались за звання найкращих кухарів Таврійського регіону, презентуючи найдивовижніші рецепти борщів з додаванням риби, копченостей, фруктів, зелених абрикосів, різноманітних соусів, незвичних для нас овочів, соків та горілки. Всі шеф-кухарі презентацій отримали від організаторів свята дипломи за участь та фартухи з логотипом фестивалю «Таврія –Борщ», незабутні враження від єднання з незвичними краєвидами та спілкування зі «щастям на чотирьох лапах» – конями, які занурюють небайдужих у аристократичну атмосферу та дарують насолоду від споглядання.

І навіть не нагороди від участі, які привезли наші талановиті новокаховчани, були головними – кожен учасник фестивалю «Душа Півдня» залишив там часточку своїх мрій та поділився своїм талантом з усіма присутніми, в черговий раз доводячи те, що мистецтво емоційно об’єднує, надихає та спонукає всіх нас на позитивні зміни!

 

Яна Малига