Місто тисячі джерел вразило  учасників Фестивалю туристичної журналістики

Кінець травня цьогоріч видався напрочуд  насиченим для туристичної спільноти всієї України. І дуже тішить той факт, що Нова Каховка   знову стала «епіцентром», в якому перетнулися стежки багатьох мандрівників. Так, 27-28 до нашого міста прибули учасники ХІІ всеукраїнського фестивалю туристичної журналістики. Вже вп’яте перлина Півдня –  Херсонщина, приймає працівників всеукраїнських та регіональних ЗМІ, репортерів телеканалів, блогерів з різних куточків України.

Цього разу  гості мали унікальну нагоду дістатися до Нової Каховки з обласного центру мальовничим Дніпром – пасажирським річковим судном  «Нібулон Експрес-2», яке з 14 травня  здійснює щоденні рейси.

Першим туристичним об’єктом на шляху журналістів стало ПАТ «ДМК «Таврія».  Змістовна екскурсія музеєм, де розповіли про те, чому саме тут вирішили вирощувати виноградники для виробництва коньяку, трансфер і мандрівка заводом, дегустація. Словом, програма «максимум».

У приміщенні, де відстоюється коньяк в бочках, як помітили  відвідувачі, потрібно одразу брати «закуску», оскільки  випаровування коньячних спиртів явно  п’янять.

Екскурсовод  Вікторія розповіла про всі етапи приготування коньяку. Багатьом запам’ятався цікавий момент – охолодження  напою для того,  аби відокремити його від осаду.  А ще вразив цікавий факт: в одному келиху коньяку   можна розрізнити аж до 500 відтінків різних нот і букетів, серед яких –  сухофрукти, шоколад, ваніль квіти і різнотрав’я та багато ін.

 

Крокуючи вулицями  нашого гостинного міста медійники знайомились з експозиціями під відкритим небом – «Кам’яними вишиванками» Григора Довженка, які є одним з найцінніших скарбів півдня, виконані в техніці різьблення  по сирому тиньку. Більше 50 орнаментальних панно, що прикрашають фасади двоповерхових будинків на вулицях старої частини міста, надають  Новій Каховці  своєрідності, унікальності і безумовно ставлять її в ряд пам’яток національного значення.

Розповідями про різноманітність постійно струменіючи джерел, історією виникнення та розвитку молодого міста  зацікавила гостей екскурсовод музею історії Наталія Ільницька.

Продовжилась мандрівка на палубі яхти «Шалунья-2». У спекотний по-літньому травневий день – просто таки мрія наяву. До того з  води відкриваються унікальні панорами міста: соковита весняна зелень «виштовхує» золотаві  бані Андріївського собору, орнаментний дах Палацу культури, шпилі виконкому. Берегові краєвиди  доповнюють ресторан «Шабо»,  хрещенська купіль, яхт-клуб «Maхim Marin».

Тож натхнення для «майстрів слова»  було достатньо, відвідини не залишили байдужим жодного.  Підсумовуючи побачене, вони, вражені незвичними «родзинками» та перлинами нашого міста, висловили бажання починати знайомство з туристичною Херсонщиною саме з Нової Каховки, яка стала для них  дійсним відкриттям.

Місто тисячі джерел вкотре  продемонструвало, що розвиток  туристичної галузі  е дуже перспективним. Тож запрошуємо всіх охочих доторкнутися до дивовижної історії нашого краю і, не відкладаючи, розпочати унікальне знайомство.