Фестивальний туризм новокаховчан (фоторепортаж)

Літо розпочалось для творчої ланки новокаховчан з участі у фестивалях. База історико-розважального комплексу «Зелені хутори Таврії», який знаходиться на кордоні Голопристанського та Олешківського районів, 2 червня 2017 року  приймала гостей та учасників відкритого фестивалю народної творчості «Душа півдня» та ІІ Міжнародного Екофестивалю «Файно Птах».

Хутори розташовані на території «Дев’ятої козацької паланки» в пониззі Дніпра, об’єднані культурно-просвітницькою, екологічною, розважально-ігровою складовими на базі синтезу історії краю, екології і сучасного мистецтва.

Новокаховський відділ культури і туризму представив свої творчі досягнення. Танцювальний колектив «Ручеек» Новокаховського міського палацу культури, презентував три запальні композиції, які впродовж всієї програми фестивалю підбадьорювали глядачів, та стали завершальною крапкою фестивальної програми.

Вокальний гурт «Калина» Райського сільського будинку культури виконав свої композиції «Українське попурі» та «Коза Мар’яна». 47 учасників з Херсонської та Миколаївської областей дарували запальну енергію та етнічний колорит гостям дійства.

Окрім концертної програми під час фестивалю проходив ярмарок народних майстрів, які з різних куточків Херсонської та Миколаївської областей привезли свої вироби. Свій куточок майстринь презентувала і Нова Каховка. Вишукані обереги, прикраси, запашне мило ручної роботи, еко-торби, навіть кораблі вражали гостей та учасників фестивалів різноманітністю та вишуканістю. Охочі могли доторкнутись до таємниць майстерства за допомогою майстер-класів. Словомбайдужих до творчої краси не залишилось.

Родзинкою фестивалю «Душа півдня» став конкурс української традиційної страви «Таврія-Борщ». Ось де мали змогу з розмахом продемонструвати свої здібності учасники фестивалю. Не залишились осторонь і батьки танцювального колективу «Ручеек». Більше 30 борщів вимушені були скуштувати члени журі, щоб визначити переможців. Посмакувавши улюбленим наїдком українців, виготовленим за найрізноманітнішими рецептами, організатори визначились з переможцями та пообіцяли зібрати всі рецепти в одній книзі.

А наостанок, кожен, хто завітав до «Зелених хуторів Таврії» на фестиваль «Душа Півдня» надихнувся мальовничими містами, де українська пісня, звичаї та народні промисли об’єдналися із силою природи та енергетикою наших предків, адже під час фестивалю вхід та в’їзд на територію комплексу був безкоштовним для всіх охочих.

Тож творче літо для обдарованих новокаховчан розпочалось!

Яна Малига