Фізичні особи-підприємці можуть самостійно обирати систему оподаткування

kalkulator150Відповідно до Господарського кодексу України підприємництво – це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
На сьогодні для фізичних осіб – підприємців існує дві системи оподаткування доходів (спрощена та загальна), одержуваних від здійснення підприємницької діяльності, кожна з яких регулюється окремими статтями Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і має певні обмеження та переваги, а також різний порядок оподаткування таких доходів, ведення обліку доходів і витрат.
Фізичні особи – підприємці залежно від видів діяльності та сум отриманих доходів самостійно обирають системи оподаткування, мають право вільного вибору груп на спрощеній системі оподаткування та відповідно різний спосіб сплати податків.
Застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, також справляння єдиного податку регулюється главою 1 розділу XIV Кодексу, а загальна система оподаткування – ст.177 Кодексу.
Якщо фізична особа – підприємець не планує здійснювати підприємницьку діяльність, то у неї є право здійснити процедуру припинення підприємницької діяльності за власним рішенням відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
Більш детально з роз’ясненням щодо самостійного обрання системи оподаткування можна ознайомитись у листі ДФС України від 05.10.2015 р. N 9293/Г/99-99-17-02-02-14.