Флешмоб з нагоди 150-річчя першого публічного виконання Гімну України у Таврійській ЗОШ № 5

DSC09021

Цього року, а саме 10 березня, Україна відзначає 150-у річницю від дня першого публічного виконання Державного Гімну України.

Згадаємо, з чого все починалося. Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла України», який поклав на музику отець Михайло Вербицький. Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі – під час першого в Західній Україні шевченківського концерту. Статус Державного гімну незалежної України вірш Чубинського на музику Вербицького отримав 15 січня 1992 року.

DSC09018

«Державний гімн України є частиною історії, душею української нації та символом боротьби за незалежність нашого народу. Гімн України – це символ нескореності  нашого народу. Усі, хто хотів бачити Україну під своєю владою, забороняли гімн, знищували його друковані версії, нещадно карали та переслідували його виконавців. Тепер ми маємо можливість вільно його виконувати, тож повинні це цінувати. Сьогодні він єднає нас, і з ним ми завжди йдемо до перемоги»

DSC09020

Учнівським самоврядуванням Таврійської ЗОШ №5 було організовано флешмоб «Я співаю гімн моєї держави». Школярі та педагогічний колектив зібралися на шкільному подвір’ї, взявши з собою державні символи,  та виконали Державний Гімн України.

DSC09019