Форум-театр як форма роботи з батьками вихованців дитячих навчальних закладів

img_20161103_123004

Однією з особливостей сучасного освітнього процесу є значна розбіжність у підходах до виховання дитини. Саме через різні педагогічні погляди між вихователем і батьками часто виникають конфлікти. Однак вони негативно впливають насамперед на дитину. Тож як донести свої рекомендації до батьків вихованця, якщо сім’я не робить крок назустріч ні дитині, ні вихователю?

Тренінг, присвячений складному і важливому питанню – організації роботи з батьками вихованців ДНЗ, проведено 3 листопада 2016 року на базі дитячого садка №1 “Гвоздичка” компенсуючого типу для дітей з вадами мови  Новокаховської міської ради (завідувач Нораєва О.В.) методистом ММК Плясецькою С.О. для членів міської Асоціації навчальних закладів особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки – вихователів дитячого садка №1, ясел-садків №7, №8 та “Джерельце”.

Зазвичай вважають, що до методики потрібно ставитися, як до якоїсь верхньої «планки», яка змушує її послідовників «тягнутися» вгору. Але при такому ставленні методика може виявитися стелею, яка обмежує  особисто-професійне зростання вчителів-послідовників. Тоді як методика форум-театру закликає вчителя до творчості. Будь-яка вправа, прийом –  це всього лиш  нижня «планка», всього лише «ґрунт» для  особистих методичних пошуків і особистісного процвітання.

img_20161103_130621

Форум-театр – методика інтерактивної роботи серед різних верств суспільства, направлена на вирішення соціальних проблем.

Під час тренінгу учасники ознайомилися з особливостями методики, можливістю її застосування в роботі з дітьми та батьками, виконали вправи «Портрет мого сусіда», «Ланцюжок  “День народження”», «Ми схожі…! Ми різні…!», «Де ти на цьому дереві?», пограли в інтерактивні ігри «Мафія», «Емоційний ураган» та інші, у групах шукали шляхи вирішення  проблемних ситуації, з якими часто вихователі стикаються під час навчально-виховного процесу.

Наприкінці заходу творчі групи представили власні міні-постановки, а потім у ході дискусії шукали оптимальні шляхи виходу з конфліктних ситуацій.

Зустріч була пізнавальною й емоційною, а учасники – активними й креативними.  Усі присутні висловили думку, що дана методика може бути використана під час проведення батьківських зборів для вирішення важливих питань виховання дітей.

Плясецька Світлана, методист ММК