Французька компанія Alstom планує виробляти в Україні електровози – Омелян

Міністр інфраструктури Володимир Омелян побував у Франції з робочим візитом. Пан Міністр обговорив із французькою стороною інвестиції в Україну, а також російський фактор впливу на протестувальників у Парижі. Про це йдеться на сторінці пана Омеляна у соціальній мережі Facebook.

Чи можливо інвестувати, коли в Україні воєнний стан або «як там у Парижі?»

6-8 грудня відбувся мій візит до Франції.

В рамках офіційної частини провів переговори зі своєю віз-а-ві, міністром транспорту Елізабет Борн. Обговорили питання Азову, внутрішньополітичної ситуації в наших державах, подальшої взаємодії у сфері інфраструктури.

Інтерес Франції до України надзвичайно високий, повне розуміння ситуації в Східній Європі і загрози російського наступу на Захід.
Пані Міністр наголосила, що з боку французького уряду є беззастережна підтримка як України, так і інвестиційних проектів французьких компаній в Україні щодо концесії доріг, аеропортів, морських портів та спільних стратегічних залізничних проектів.

Підписано документ про інвестиції в обсязі 20 млн євро провідного контейнерного оператора Франції, що входить в Топ-3 контейнерних операторів світу, CMA CGM в Одеський порт. Впродовж 5 років ми суттєво збільшимо вантажопотік.

Компанія Alstom готова розпочати співпрацю з Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia. Йдеться про мільярди інвестицій, виробництво в Україні надсучасних вантажних і пасажирських електровозів. Потенційно може розглядатися виробництво міського електротранспорту.

Як завжди, всі чекають на тендер УЗ, в якому готові взяти участь не лише Alstom, але й Bombardier та китайські компанії. Враховуючи повну зношеність українських локомотивів – далі зволікати нікуди.

Щодо внутрішньополітичної ситуації в Франції.

Українці, безумовно, створили бренд Майдану, але щодо страйків і бунтів – це у французів в крові.
Достатньо згадати, що широкі проспекти в Парижі з’явилися в ХІХ сторіччі з єдиною метою: аби війська могли без перешкод дійти до центру столиці, не будучи заблокованими на вузьких вуличках тодішнього Парижу барикадами бунтівних парижан. Або відому цитату де Голля: «Як можна очікувати, що однопартійна система працюватиме в країні, де понад 246 різних сортів сиру?».

З одного боку, французи ремствують, що жити стає все дорожче, а податків необхідно платити все більше. З іншого боку, вони відверто перелякані дикою стихією вулиці, що б’є ключем останні тижні.

Треба віддати належне Макрону. З першого дня свого президентства він наполегливо втілює реформи, змінює систему управління та прагне створити з Франції сучасного світового лідера. Є проблема з комунікацією цих реформ суспільству. Лише останні події змусили сісти за стіл переговорів і пояснювати, що відбувається, а не просто вести країну за собою. Десь так було в Україні в 2014-15 рр.

Обговорили з французькими колегами й російський фактор. Ключовою ознакою французьких протестів є відсутність лідерів, люди саморганізовуються в соцмережах і їх вимоги мають вкрай суперечливий характер: платити менше податків – отримувати більше допомоги держави, держава повинна дозволити все і ні в що не втручатися – держава повинна все гарантувати.
Як довелося зазначити під час переговорів, французьку приказку, що у в будь-якій незрозумілій події треба cherchez la femme, можна сміливо змінювати на cherchez маленького і старого Путіна.
Тим аналітикам, які відкидають цю тезу, хотів би нагадати прості істини, які теж колись здавалися фантазіями:

– Кремль надзвичайно зацікавлений в слабкій, роздертій внутрішніми проблемами Європі, насамперед Франції, Німеччині, Італії та східноєвропейських членах ЄС. Тоді буде можливо знищити Україну, закріпитися в Чорному морі та Балтиці, завершити похід більшовиків на Варшаву.

– в ХІХ столітті саме Росію називали «Жандармом Європи», в ХХ столітті сифілітик Лєнін, який за допомоги німецьких спецслужб здійснив революцію в російській імперії, вже через декілька років почав активно експортувати ідеї комунізму по всьому світу, насамперед в Європу, підтримуючи політично і фінансово лівацькі рухи. І це Москва продовжувала робити до 1991.
– фінансування Путіним сил, які виступають за дестибілізацію власних держав, опираючись на популярні популістичні гасла «платити в рази менше або нічого – отримувати в рази більше ні за що» – давно відомий факт. Мета єдина – знищити стабільні державні інститути і підпорядкувати російському впливу.

Найчутливішим питанням було, чи французька влада захоче розпочати розслідування російського впливу на останні події і що робитиме, коли докази підтвердять припущення?
Радий був прочитати зранку, що французькі правоохоронці розпочали відповідні розслідування. Певен, Макрону не забракне сміливості назвати біле – білим, а чорне – чорним. Як він це вже послідовно робив не раз, підтримуючи Україну та називаючи Раша Тудей і Спутнік рупорами пропаганди Кремля, а не ЗМІ.

Британські спецслужби вже довели, що смерті невигідних Кремлю людей в Британії були не прикрою випадковістю, а спланованими спецопераціями росіян. І ще не одне відкриття попереду.
Світове турне «шпілі-вілі» Путіна завершується…” – написав пан Омелян.