Фруктосховище для винограду, черешень і персиків побудують на Херсонщині

У листопаді поточного року агрофірма радгосп «Білозерський», що на Херсонщині, запустила 1-у чергу фруктосховища потужністю 1,5 тисячі тонн. Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на Департамент АПР Херсонської ОДА.

Загальна потужність об’єкта складе 3 тисячі тонн. У кожному чинному сховище буде десять холодильних камер, кожна – на 150 тонн. Віталій Шишенко, керівник радгоспу, пояснив, що використання таких маленьких камер найдоцільніше з економічного погляду: при відкритті в камері порушується внутрішнє середовище, і фрукти потрібно реалізувати в досить короткі терміни.

А ще «Білозерський» вже в 2019 році має намір закладати на зберігання власний виноград. Для заощадження настільки тендітних плодів протягом 10 місяців необхідно спеціальне устаткування і технології. Згодом тут будуть зберігати і персик, і черешню.

– Ці культури також зберігати складніше, і не всі сорти годяться для цього, – каже Віталій Шишенко. – Але, врешті-решт, ми почнемо зберігати і ці фрукти, щоб наші співвітчизники могли споживати взимку не турецька імпорт, а нашу українську продукцію.