ФСБ в Криму розпочала нову хвилю обшуків та арештів (оновлено)

З сьомої ранку (за місцевим, з шостої за Київським часом) в будинок активістки Українського культурного центру Галини Балобана в Сімферополі прийшли співробітники силових структур. Вона встигла повідомити, що у неї проводиться обшук, після цього зв’язок припинився. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив журналіст Антон Наумлюк.

 

Пізніше представник ініціативи «Кримський процес» Михайло Батрак повідомив, що у активістки вилучили техніку і цифрові носії.

“У Сімферополі, у активістки Українського культурного Центру, Галини Балабан, закінчився обшук. За її словами, у неї вилучили всю техніку і цифрові носії, і відпустили. В даний момент вона вже знаходиться на роботі без засобів зв’язку, так як телефон був вилучений під час обшуку. Обшук проходив у квартирі, де проживає Галина, без присутності адвоката.

За словами Галини Балабан, причиною обшуку, озвученої силовиками, послужила публікація в соціальній мережі “Вконтакте”, що носить, нібито, екстремістський характер,” – зазначив пан Батрак.

 

Окрім того журналіст Антон Наумлюк повідомив про обшук в будинку Руслана Муртазаєва.

“У Кам’янці зараз проходить обшук в будинку Руслана Муртазаєва (1990 р.н.). За повідомленням подружжя Муртазаєва, співробітники російських правоохоронних органів прийшли з обшуком, коли самого Руслана не було вдома. Їй заблокували пересування по будинку, але погодилися почекати Муртазаєва разом з адвокатом Мамметом Мамбетовим, які вже їдуть в Кам’янку,” – розповів журналіст.

 

Пізніше стало відомо, що окупаційні органи затримали молодшого брата Муртазаєва.

“Обшук в будинку Руслана Муртазаєва в Кам’янці закінчений. Російські силовики провели його, не дочекавшись господаря будинку і адвоката. При цьому жодних документів дружині Муртазаєва не показали, пославшись на те, що показували їх молодшому братові Емірові Муртазаєву, будинок якого знаходиться в тому ж дворі. В якості причини обшуку вони назвали оперативну інформацію, по якій Муртазаєв (невідомо який з братів) пов’язаний з обігом наркотичних засобів. За підсумками обшуку був затриманий Емір Муртазаєв,” – повідомляє Антон Наумлюк.