“Гаряче” питання фінансування ПТУ вирішуватимуть гуртом

28535На вчорашньому засіданні постійної комісії Херсонської обласної ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку депутати розглянули заходи, які потребують першочергового фінансування у рамках перевиконання обласного бюджету, – пише видання “ПіК”.

Було створено відповідний реєстр, що складається з пропозицій районних, сільських, селищних рад, депутатів, обласної державної адміністрації.

Заступник голови облради Оксана Рукавішнікова відзначила, що засідання постійної комісії було дуже плідним і наголосила на необхідності своєрідної «фінансової співпраці» між областю та органами самоврядування на місцях. Приміром, у «гарячому» питанні фінансування ПТУ.

«Дуже болюче питання – фінансування закладів професійно-технічної освіти. У результаті обговорення сформована пропозиція залучати сільські та селищі бюджети, оскільки є перевиконання не лише обласного бюджету, але й бюджетів селищних та сільських рад», – повідомила заступник голови облради.

Наразі гостро стоїть питання про фінансування ПТУ у місті Нова Каховка, де навчається лише 20 відсотків дітей з цього міста, а решта – діти з селищ і сіл Херсонської області. Тому бюджетна комісія дасть рекомендацію щодо залучення бюджетів цих сіл, селищ до співфінансування закладів професійно-технічної освіти Нової Каховки.

«Ми будемо звертатися до сільських, селищних рад з рекомендацією, щоб вони виносили це питання на розгляд сесій», – відзначила Оксана Рукавішнікова.