Газета “Каховська зоря” може припинити своє існування

Без електроенергії найближчим часом може залишитись редакція однієї з найстаріших газет області. 10 жовтня Господарський суд Херсонської області задовольнив позов АТ “Херсонобленерго” про розірвання договору про постачання електроенергії комунальному підприємству “Редакція газети “Каховська зоря”.

І хоча колектив останньої ще має час на оскарження судового рішення, юристи скептично розцінюють його шанси на перемогу. Крім того, припиненням постачання води колективу погрожує й Каховський міськводоканал. Редакторка газети Жанна Кисельова вважає, що за всім цим стоїть керівництво Каховської райради, яке ось уже протягом кількох років не бажає вирішити питання свого виходу зі складу співзасновників газети і дати старт на її роздержавлення.

— Каховська міськрада прийняла таке рішення ще в квітні 2016 року, а районна рада досі зволікає. Також голова райради Тетяна Тертична під будь-якими приводами не бажає надавати нашій газеті в користування приміщення по вул. Соборності, 11, де ми перебуваємо. Все це може призвести до знищення газети взагалі, — вважає Жанна Кисельова.

Сама ж Тетяна Тертична стверджує, що в проблемах “Каховської зорі” винне виключно її керівництво.

— Спочатку там потрібно привести у відповідність з чинним законодавством статутні документи, а потім робити все інше. У редакції було дуже багато часу на це. Однак вони взагалі нічого не зробили в даному напрямку, — констатує вона.

Втім, винити у своїх проблемах редакція може й справді лише саму себе. Почати з того, що нині вона перебуває у своїй будівлі на “пташиних правах”. Почалося все з рішення райради як власника майна передати частину приміщень для розміщення Центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації. Віддавати їх “Каховська зоря” добровільно відмовилась. В результаті ще навесні цього року набрало законної сили рішення суду про визнання припиненим договору оренди з редакцією на приміщення площею 311,39 кв. м. по вул. Соборності, 11. Відповідно до постанови Верховного суду України, “Каховська зоря” мусила повернути це майно районній раді. Але досі цього так і не зробила.

Наступним кроком стало подання Жанною Кисельовою як члена трудового колективу позову до Каховського міськрайонного суду проти Каховської райради з вимогами винести на її найближчу чергову сесію питання виходу райради зі складу співзасновників газети та про укладення договору оренди на приміщення по вул. Соборності, 11. Згодом на вимогу самої ж позивачки суд заборонив будь-яким чином відчужувати приміщення, де нині перебуває редакція, включно з “передачею його в оренду до моменту прийняття рішення у справі та набрання ним законної сили”.

Тепер з вини самої Жанни Кисельової райрада не має права виносити на розгляд своєї сесії питання про укладення договору оренди на приміщення по вул. Соборності, 11. А оскільки сама редакція перебуває там незаконно і укласти договір оренди не може через діючу заборону суду, “Херсонобленерго” і водоканал цілком правомірно попередили її про припинення надання своїх послуг. Про це ж вказав у згаданому вище рішенні обласний Господарський суд, задовольнивши позовні вимоги “Херсонобленерго” проти редакції через відсутність у останньої правовстановлюючих документів на нерухоме майно, в якому вона нині перебуває.

Все це говорить про те, що роздержавленню газети “Каховська зоря” перешкоджає ніхто інший як сама ж редакція. Адже приведення у відповідність статутних документів, проведення інвентаризації майна, затвердження районною радою передавального акту майна і здійснення багатьох інших суто господарських процедур, включаючи обов’язкове при ліквідації редакції як комунального підприємства оголошення двомісячного терміну для подання вимог кредиторів детально прописано в “дорожній карті” роздержавлення ЗМІ, підготовленій Національною спілкою журналістів України майже три роки тому назад!

Більшість з перелічених питань до 1 січня редакція вирішити навряд чи вже встигне. А це значить, що з нового року “Каховська зоря” може припинити своє існування.

Сергій ПЕТРЕНКО., “Новий день”