Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо співпраці з ГУАМ

Сьогодні, 2 квітня 2015 року в Нью-Йорку в рамках 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН консенсусом була ухвалена резолюцію про співпрацю між ООН та ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова).

Над текстом резолюції «Співробітництво між ООН та Організацією за демократію та економічний розвиток – ГУАМ» працювали представники України, Грузії, Азербайджану, Молдови, Польщі та Литви.
Зокрема, про це повідомляється на офіційній Facebook-сторінці Парламентської місії України в Організації Об’єднаних Націй.

Подію також прокоментував на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter Надзвичайний і Повноважний Посол України, голова представництва України при ООН Юрій Сергеєв:

https://twitter.com/Yuriy_Sergeyev/status/583654291489034240

https://twitter.com/Yuriy_Sergeyev/status/583655417991016450

Довідка:
Організація за демократію та економічний розвиток ГУАМ – регіональне політико-консультативне об’єднання Грузії, України, Азербайджану та Молдови, засноване 10 жовтня 1997 року в Страсбурзі під час Саміту Ради Європи. Країни об’єднав спільний курс у зовнішній політиці на Євросоюз та США, а також бажання подолати енергетичну залежність від Росії та вийти з-під її економічного впливу.

Головно організація займається проблемами врегулювання територіальних конфліктів, безпеки та стабільності в регіоні.

Сфера економічних інтересів ГУАМ досить широка і включає питання переробки сільськогосподарської продукції, транспорту, машинобудування, енергетики, транспортування прикаспійських енергоносіїв тощо.

Штаб-квартира організації ГУАМ знаходиться в Києві. Наприкінці 2014 року за ініціативою української делегації об’єднання відмовилось від використання у своїй діяльності російської мови, замінивши її англійською. 2015 року Україна головує в ГУАМ.