«Герої не вмирають! Герої серед нас…»

Ім’я Віталія Галети вже добре відоме усім новокаховчанам. Ім’я героя, який віддав своє життя за Батьківщину.

Віталій  Галета народився 20 жовтня 1969 році в м. Каховка. З 6 років мешкав в місті Нова Каховка. З 1977 по 1985 рр. навчався в школі № 1. Закінчивши 8 класів, вступив до агротехнічного коледжу в рідному місті. У 20 років був призваний до збройних сил радянського союзу. Військову службу проходив у ПВС у м. Грозному. В 1991 році демобілізувався. З 1992 року працював у Польщі. Коли в нашій країні розпочалися революційні події Віталій Анатолійович повернувся до України. Вступив добровольцем до загону Дніпро-1 у м. Дніпропетровськ. Звідти був відправлений в зону АТО, зарахований у розвід групу. Під час виконання бойового завдання біля села Піски в 2014 році разом з побратимами потрапив  у засідку бойовиків, де й загинув від руки ворога. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Віталія Галету нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Вчора, 13 жовтня, напередодні Дня захисника України, у школі №1 ім. Довженка на його честь була відкрита меморіальна дошка. На шкільному подвір’ї  зібралися  однокласники солдата, його рідні, вчителі, випускники та нинішні вихованці освітнього закладу. До присутніх звернулися міський голова Володимир Коваленко, директор школи Олена Зуйко.1

«За життя мені не вдалося бути знайомим з Віталієм. Та я багато дізнався про нього від його друзів, товаришів, знайомих. Бачив його шкільні світлини. У кожного своя доля. І кожен вчиняє в житті так, як підказує йому розум, серце, відповідальність. Віталій у молодому віці пішов у інший світ. І нехай усі,  хто тут навчатиметься знають, хто такі справжні герої. Вони серед нас. А Віталію – вічна пам’ять і вічна слава!».2

Спогадами про Віталія Галету поділилися його однокласники та перша вчителька Людмила Стукаленко.6  Людмила Миколаївна загадала, як її учень старанно працював у літньому трудовому таборі фірми Солодухіна, як, виконавши свою роботу, він допомагав іншим.  «Про справжніх чоловіків говорять їхні вчинки. Віталій – справжній герой. Він до останнього подиху боровся на полі бою і не здався в полон. Усі ми пишаємося, що мали честь навчатися разом з ним!», – наголосив однокласник В. Галети Володимир Дзюба.8 Мати загиблого Катерина Петрівна Галета подякувала усім присутнім за те, що вони прийшли на відкриття дошки і вшанували пам’ять її сина.

Право відкрити дошку надали однокласнику Віталія Дмитру Лисенку та меру Володимиру Коваленку. Настоятель УПЦ отець Миколай здійснив молебень за загиблими та чин освячення меморіальної дошки, після чого новокаховчани поклали до неї квіти та вшанували земляка хвилиною мовчання.

4 5
7
9