Гірчить Чорнобиль крізь роки

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що трапилася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком. День вшанування ліквідаторів наслідків аварії багато хто називає просто Днем ліквідатора. А вони вважають його своїм професійним святом, хоча жоден з них не здобував такої професії.

Серед учасників ліквідації аварії на ЧАЕС були й новокаховчани — військові, пожежники, водії, медики, працівники МВ УМВС, будівельники. Сьогодні у нашому місті проживає 46 ліквідаторів І категорії, 71 — ІІ-ї, 19 — ІІІ-ої та 17 вдів ліквідаторів.

На управління праці та соціального захисту населення міської ради покладені обов’язки їх соціального захисту, зокрема, надання пільг та проведення соціальних виплат у межах фінансових можливостей; виконання державних і місцевих програм тощо.

З обласного та місцевого бюджетів виділяються кошти на забезпечення безкоштовними ліками за рецептами та послуги з зубопротезування. У 2017 році в санаторно-курортних закладах оздоровлено 14 учасників ліквідації наслідків аварії. На жаль, у зв’язку зі складною ситуацією в державі питання фінансування чорнобильських програм залишається відкритим.

Події більш як 31-річної давнини ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. Низький вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Щиро бажаємо здоров’я, енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і шани вдячних поколінь.

Вічна пам’ять ліквідаторам, чиє життя обірвала Чорнобильська біда…

Олена Стоянчук, начальник управління праці та соціального захисту населення