Година пам’яті у ЗОШ №10: «Голокост – лихо століття»

У 2005  році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 “Пам’ять про Голокост”, що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенціумі. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році та вперше скромно відзначила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу. Трагічне повсякдення 1941-го 1943-го років віддзеркалюють архівні документи, спогади очевидців.

26 січня 2018 року, в ЗОШ № 10 була проведена година пам’яті для учнів 11 класу, на якій екскурсовод музею історії міста Наталія Ільницька розповіла про злочини, скоєні нацистами під час окупації України в роки Другої світової війни та показано фільм «Голокост історія трагедії». Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,8 мільйона були українськими євреями.

Під час проведення виховного заходу всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Голокост — це жах, біль, смерть. Він не повинен повторитися. Але пам’ять про мільйони невинно загублених людей житиме завжди…

Наталія Ільницька, екскурсовод музею історії міста Нова Каховка