Голова ХОДА: “Херсонщина – перспективний регіон для іноземних інвестицій”

У своєму публічному звіті голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв охарактеризував потенціал області, як інвестиційно привабливий, повідомляє прес-служба ХОДА.

У 2016 році освоєно майже 4,5 млрд грн капітальних інвестицій, що на 36 % більше порівняно з минулим роком. Це є свідченням повернення довіри інвесторів до Херсонщини.

Налагоджено співпрацю з потужними міжнародними фінансовими організаціями: Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк – у сфері проектів щодо відновлення зрошення; Китайська торгова асоціація – в сфері інвестиційної діяльності та збільшення товарообігу; Акціонерний банк «Укргазбанк»; Міжнародний торговий центр при ООН та інші.

Крім того, встановлено домовленості щодо співпраці з регіонами Республік Ірак та Іран, Туреччини й Італії.

Ми з вами створили умови безпеки та миру на Херсонщині. Як наслідок, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій регіону зріс і становить понад 193 долари США у розрахунку на одну особу.

У 2016 році розпочато реалізацію ряду інвестиційних проектів, які сприятимуть суттєвому збільшенню надходжень як іноземних, так і капітальних інвестицій. Це збільшення виробничої потужності з переробки насіння соняшника на базі підприємства «Каргілл» у містах Каховка та Нова Каховка, з переробки томатів на базі агрофірми «Інтегровані агросистеми» в Голопристанському районі. Також будівництво сонячних та вітряних електростанції на території Великоолександрівського, Каланчацького,  Генічеськоого, Високопільського районах та у місті Скадовськ. Крім того, проведення реконструкції річкового вантажного причалу в місті Таврійськ тавведення в експлуатацію заводу з розливу мінеральних вод в Нововоронцовському районі.

Інвестиційна активність регіону почалась саме з будівництва зернового перевантажувального терміналу компанії «Нібулон» в місті Гола Пристань, вартість проекту якого складає 500 млн грн.

В планах генерального директора компанії «Нібулон» Олексія Вадатурського реалізувати ще один проект з будівництва порту в Генічеському районі до першого травня 2018 року.

Загалом протягом 2016 року обласною державною адміністрацією укладено 18 меморандумів та протоколів про наміри щодо реалізації інвестиційних проектів з іноземними та вітчизняними компаніями.

Також у 2016 році налагоджено співпрацю Європейський банком реконструкції та розвитку та Світовим банком у сфері проектів щодо відновлення зрошення; Китайською торговою асоціацією в сфері інвестиційної діяльності та збільшення товарообігу; АБ «Укргазбанк»; МТЦ при ООН, з яким розпочато проект міжнародної технічної допомоги малому та середньому підприємництву в питаннях виходу на зовнішні ринки, а також з Міжнародним трейд-клубом в Україні.

Також досягнуто домовленостей щодо співпраці з регіонами Республік Ірак та Іран, Туреччини та Італії.