Голова ОДА закликав долучатися до розвитку Херсонщини

На колегії обласної державної адміністрації, яка відбулася 16 лютого основним питанням був розгляд плану на 2017 рік реалізації Стратегії розвитку Херсонської області до 2020 року. Профільні заступники голови обласної державної адміністрації у своїх виступах розкрили зазначений план, кожен зі свого галузевого напрямку. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Треба зазначити, що презентована стратегія має свої особливості перед тими, які раніше розроблялися в області, оскільки покликана до життя викликами, які постали перед Херсонщиною сьогодні.

В результаті анексії Криму Росією, яка подавалася кремлівською пропагандою як виступи населення за краще життя на півострові, надзавданням Херсонщини і України є створення з нашого регіону своєрідної вітрини успішної європейської країни, щоб відвідуючи наш регіон жителі окупованих територій бачили всю брехливість путінської пропаганди. Тому питання економічного розвитку та проведення реформ для нашого регіону є надзвичайно актуальними.

Також викликами російської агресії, яка здійснюється у гібридний спосіб, діючи в першу чергу на розум та почуття людей, покликано приділення посиленої уваги розвитку національно-патріотичного виховання та ідеології, що також знайшло своє відображення в Стратегії розвитку області.

Про найважливіший блок – економічний поінформував в.о. заступника голови обласної державної адміністрації, директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Дмитро Бутрій. Основним пріоритетом у підпорядкованій галузі він назвав забезпечення сталого економічного розвитку області. Д.Бутрій назвав основні економічні показники, які показують, що в минулому році економіка Херсонщини зросла. І наразі потрібно його закріпити та розвинути. Для цього необхідно розвивати сильні сторони області, а саме: нарощувати обсяги сільськогосподарської продукції та розвивати органічне землеробство.

Перший заступник голови ОДА Валентина Січова представила соціальний блок плану. В ньому приділено увагу людському капіталу – трудовому ресурсу області, наріжним каменем розвитку якого є освіта. Серед наявних проблем в освітній галузі В.Січова назвала малокомплектність багатьох сільських шкіл, що є не тільки затратним, а й негативно позначається на якості освіти.

Голова облдержадміністрації А.Гордєєв додав: «Є неприйнятною ситуація, коли в класі навчається 4 дитини і один вчитель викладає фізику, математику та історію. Для виправлення цієї ситуації треба приймати рішення про запровадження опорних шкіл і необхідно усвідомити, що в цьому немає нічого страшного. Треба лише правильно все організувати – забезпечити якісний підвіз дітей, правильну логістику об’єднання».

Серед пріоритетів соціальної сфери в галузі освіти В.Січова назвала також національно-патріотичне виховання школярів, проведення навчальної військової підготовки, оздоровлення школярів у літній час.

Заступник голови ОДА Вадим Чабан продовжив тему безпеки області, але у оборонній сфері. Він відзначив позитивні напрацювання, які має в цій сфері Херсонщина, а саме: досвід створення територіальних батальйонів в районах області, проведення їх навчань та  запровадження Всеукраїнського дня стрільця. Зазначений досвід області зараз поширюється на всю Україну. Також він відзначив проведену роботу із розміщення на території Херсонщини військових частин, що крім підвищення її захищеності сприятиме і збільшенню надходжень до місцевих бюджетів, завдяки новим надходженням від податку на доходи фізичних осіб в місцях їх розквартирування. А також повідомив, що в цьому році на території області планується проведення 8 військових навчань.

В.о. голови ОДА, директор Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Олександр Адамчик представив увазі присутніх енергетичну філософію. Вона полягає в запроваджені альтернативних газу видів опалення. Причому, у зв’язку з останніми подіями, пов’язаними з блокадою окупованих районів Донбасу, це не повинно бути й вугілля.

«Закликаю  присутніх тут голів райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад віднаходити на своїх територіях можливості з налагодження виробництва із місцевих відходів альтернативних видів палива за європейськими технологіями», – зазначив він. В області вже є приклади створення таких виробництв, що не тільки позбавляє залежності від купівлі енергоносіїв у агресора, а й створює додаткові робочі місця на території області, приносить надходження до місцевих бюджетів.

Серед інших пріоритетів в сфері житлово-комунального господарства О.Адамчик назвав модернізацію теплових мереж з метою поліпшення їх енергоефективності та ремонт каналізаційних та водогінних мереж, зношеність яких сягає 70 відсотків.

Серед інфраструктурних проектів у напрямку плану стратегії О.Адамчик назвав облаштування КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка» для зручності тих, хто перетинає адмінмежу з АР Крим, будівництва соціального житла, на прикладі введеного в експлуатацію в минулому році будинку в смт Білозерка, реалізацію проектів будівництва Генічеського газогону, мостопереходу в обласному центрі, реконструкцію аеропорту та нових відтинків доріг області.

Голова ОДА особливо відзначив важливість продовження реконструкції доріг області, розпочатих минулого року і дав детальні вказівки керівникам районів та обласних служб, які стосувалися проведення зазначеної роботи в цьому році.

В.о. голови ОДА, директор Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики облдержадміністрації Євген Рищук у своєму виступі констатував збільшення виробництва продукції агропромислового комплексу у минулому році. Він також повідомив присутніх, що до 10 березня цього року планується завершити будівництво дамби на Північно-Кримському каналі, що дасть можливість збільшити кількість зрошуваних площ в Чаплинському та Скадовському районах, що відповідно сприятиме збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції.

Серед пріоритетів свого напрямку плану Стратегії Є.Рищук назвав у промисловості створення індустріальних парків, в туризмі – подальший його розвиток, шляхом підвищення якості послуг. Також у своєму виступі він приділив увагу поліпшенню екологічного становища. На це голова ОДА А.Гордєєв зазначив: «Ми маємо утилізувати всі отрутохімікати, що знаходяться в області і термін придатності яких давно минув».

На колегії директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктором Короленком було презентовано проект «Електронна медицина», який успішно реалізується в області та нещодавно отримав високу оцінку на представлені в Кабміні. На Херсонщині він вже успішно впроваджується, в той час як в Україні ще тільки готуються до його реалізації. Так, крім медичних закладів обласного центру в Білозерському районі до електронної медицини теж підключено Дар’ївську амбулаторію.

Як зазначив Андрій Гордєєв, підводячи підсумки представлення плану Стратегії розвитку Херсонської області до 2020 року: «Ми пропонуємо новаторський розвиток Херсонщини і взяти у ньому участь може кожен її житель. Запрошуємо до співпраці».

З другого питання про стан підготовки агропромислового комплексу області до проведення весняно-польових робіт у 2017 році присутніх поінформував директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода.

В контексті його виступу голова ОДА повідомив, що в Кабінеті Міністрів України зараз знаходиться на розгляді питання щодо державної підтримки розвитку Херсонського машинобудівного заводу і представникам області треба також підтримати нашого виробника.

Після колегії облдержадміністрації голова ОДА додатково провів робочу нараду з головами райдержадміністрацій, на якій було деталізовано завдання, поставлені на колегії та обговорено проблемні питання, які виникають при їх реалізації.