Головна ідея – перегляд змісту навчання, – міністр освіти

гриневичМіністерство освіти протягом 100 днів має намір розробити концепцію нової української школи. Про це під час свого виступу у парламенті заявила міністр освіти Лілія Гриневич.
За її словами, концепція до 1 вересня повинна бути обговорена у фахових колах, серед громадськості.
“Коли ми говоримо про нову українську школу, ми перш за все говоримо про новий зміст освіти в цій школі. Дуже багато людей зараз говорять про 12-й рік навчання, але не це є головним в новій українській школі. Ця тривалість навчання має бути накладена на новий зміст. Не буде нового змісту – не буде ніяких змін в тривалості і ми залишимось в старій пострадянській школі”, – зазначила Гриневич.
Вона також висловила переконання, що головною ідеєю є перегляд змісту навчання.
“Діти мають здобути уміння і компетентності ХХІ століття, які узгодженні країнами Європейського Союзу, і які сьогодні потрібні сучасному українцю. Окрім знання рідної державної мови, двох іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, навичок фінансової грамотності, нашим дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи”, – сказала міністр.
“Цей зміст необхідно покласти на відповідну тривалість навчання. Я хочу сказати, що ніхто не піде на раптове запровадження дванадцятирічного навчання без нового змісту, без зарезервованих бюджетних коштів, без відповідної підготовки вчителів і відповідної мережі закладів”, – підкреслила Гриневич.
Вона повідомила, що програмою мінімумом є запровадження дванадцятирічної школи з першого класу у 2018 році.

“Можуть бути більш сприятливі обставини. Якщо у нас буде фінансування, якщо буде готовий зміст, перепідготовлені вчителі, можна починати з 5 класу чи з 10 класу, але це тільки при сприятливих умовах і такий план буде обговорений на національному рівні і узгоджений з парламентом”, – зазначила Лілія Гриневич.
Разом з тим, щоб українські діти не залишались поза процесом і доступом до нових цінностей і змісту оновленої школи, Міносвіти зараз запускає роботу робочих груп по всім навчальним програмам з метою їх розвантаження від зайвої інформації і впровадження компетентнісного підходу.
Міністр зазначила, що ці програми мають почати працювати вже з нового навчального року.

Також Лілія Гриневич закликала парламентарів до кінця цієї сесії прийняти новий закон про освіту.

“Без закону про освіту ми не можемо рухатись вперед. Цей закон сьогодні доопрацьований в Комітеті з питань науки і освіти. Він готовий. Ми звертаємось до Верховної Ради ухвалити його у першому читанні. Ми доопрацюємо його до другого читання, поставимось уважно до всіх поправок народних депутатів. Бо коли він буде прийнятий це розблокує дуже багато реформаторських ініціатив”, – наголосила міністр освіти і науки.

Джерело: “Освіта.ua”