Головна умова провадження підприємницької діяльності — державна реєстрація

Останнім часом почастішали випадки здійснення підприємницької діяльності на території гаражних кооперативів м. Нова Каховка без належної реєстрації.

З метою розширення бази оподаткування та збільшення надходжень до місцевого бюджету 16 листопада 2017 року в приміщенні виконкому відбулася зустріч за участі заступника мера м. Нової Каховки Сергія Давидюка, начальника Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Галини Серебрянської, головного державного інспектора з праці в Херсонській області Наталії Пулінець та голів гаражних кооперативів міста, про що NK Online уже повідомляв. Свою точку зору з цього питання мають фахівці Новокаховської ОДПІ.

На початку заходу Галина Серебрянська роз’яснила значення понять “підприємницька діяльність” і “платник податків” та повідомила, що відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) платниками податків визначаються фізичні особи, юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ. Фізичні особи, які займаються господарською діяльністю, підлягають державній реєстрації. Статтею 16 ПКУ визначені обов“язки платника податків, а саме: стати на облік у контролюючих органах, вести облік доходів і витрат, складати звітність та подавати її до контролюючих органів, своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки та збори, тощо.

Враховуючи наявні факти провадження підприємницької діяльності на території гаражних кооперативів посадовець наголосила на неприпустимості здійснення такої діяльності без державної реєстрації і повідомила про відповідальність, а саме: накладення штрафу від 17 000 грн. до 34 000 грн., за повторне порушення — від 34 000 грн. до             85 000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей (ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення). 

Разом з тим керманич Новокаховської ОДПІ роз’яснила, що на теперішній час держава подбала про дрібних підприємців, тому люди, які займаються на постійній основі наданням різноманітних послуг населенню, мають можливість використовувати найвигіднішу систему оподаткування — єдиний податок. В процесі спілкування Галина Миронівна роз’яснила присутнім основи оподаткування фізичних осіб — підприємців, які використовують спрощену систему оподаткування, а саме:

1 група єдиного податку — річний обсяг доходу до 300 000 грн., без використання найманої праці, обирають для торгівлі на ринках та надання побутових послуг населенню, відсоток ставки становить від 1% до 10% розміру прожиткового мінімуму на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році — це 1600 грн.). Отже, місячний платіж складатиме 1600*10%=160 грн. + ЄСВ 352 грн. (3200*0,5*22%) або 704 грн. (3200*22%). Страховий стаж буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

2 група єдиного податку — річний обсяг доходу до 1 500 000 грн., кількість найманих осіб не більше 10, відсоток ставки становить від 1% до 20% розміру мінімальної зарплати на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році — це 3200 грн.). Отже, місячний платіж складатиме 3200*20%=640 грн. + ЄСВ 704 грн. (3200*22%).

3 група єдиного податку — річний обсяг доходу до 5 000 000 грн., кількість найманих працівників необмежена, ставка податку 3% (платники ПДВ) та 5% (не платники ПДВ) від доходу.

Звернула увагу присутніх на те, що при зміні розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати змінюються і розміри обов’язкових платежів.

В кінці зустрічі керівник Новокаховської ОДПІ запросила голів гаражних кооперативів до податкової міста з метою отримання індивідуальних роз’яснень та вручення пам’яток, в яких покроково розписані дії фізичної особи при реєстрації та виборі системи оподаткування. Крім того, за довідками з даного питання можна звертатися за телефонами (05549) 4-52-88, 4-53-44.

Сподіваємося, що дана зустріч матиме позитивні результати в напрямку державної реєстрації при здійсненні підприємницької діяльності.