Головні торговельні партнери України

внешняя торговля УкраиныЕкономічні проблеми нашої країни, пов’язані, в першу чергу, із анексією Росією Криму та війною на Донбасі, не могли не відбитись на структурі зовнішньої торгівлі України.

Як випливає із даних, оприлюднених Державною службою статистики, у першому півріччі 2016 року імпорт товарів в Україну переважав над експортом. Не в останню чергу це пов’язано з падінням цін на продукцію металургійної та хімічної промисловостей, а також втратою частини виробничих потужностей через бойові дії на Донеччині та Луганщині.

Крім цього, торгівельна війна Росії та України відчутно вплинула на рівень торгівлі між двома країнами – якщо у 2015 році Росія була головним ринком для наших товарів, то у 2016 році її можуть посунути одразу дві країни – Китай та Єгипет.

Водночас, наша країна відчутно зменшила закупівлю газу, зокрема, повністю відмовившись від російського “блакитного палива”. Це суттєво змінило “рейтинг” країн, в яких Україна купує товари – хоча Росія і залишається на першому місці, однак частка івнічно-східного сусіда зменшилась майже вдвічі.

Джерело: Канал 24