Головний фейк про кримських татар – те, що вони нібито хочуть привласнити частину Херсонщини – радниця Міністра інформполітики з питань Криму

Еміне-Джеппар11 квітня 2016 року в облдержадміністрації пройшло засідання за «круглим столом» за участю радника Міністра інформаційної політики з питань Криму Еміне Джеппар, представника Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Херсонській області Сергія Мовчана, директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Ольги Савенко, керівників місцевих телеканалів, інформаційних агентств, тиражних газет Херсонщини, громадських організацій та національних меншин, передає прес-служба Херсонської ОДА.

Головною темою для обговорення стало питання інформаційної безпеки та протидії зовнішній та внутрішній інформаційній агресії.

За словами Еміне Джеппар, спільними зусиллями Міністерства інформаційної політики та представниками ЗМІ триває робота над побудовою інформаційної стратегії для протидіє інформаційній пропаганді з боку агресора.

4c195b4569c7e3562e975338f8c3c402814e1139d11e78cd35464001e2d53d6b

Ольга Савенко звернулася до присутніх – колег, професіоналів в інформаційній сфері – з проханням озвучити пропозиції стосовно методів, які, на погляд фахівців журналістики, можна використовувати для боротьби з ворожою пропагандою, як всередині так і ззовні.

«Головна позиція Мінінформполітики – це не створення «фєйкової інформації», а навпаки тільки констатації правдивих та перевірених фактів. Ми не збираємося йти шляхом агресора та вигадувати неправдиві інформаційні приводи та використовувати цензуру. Ми обрали інший шлях – свободи слова та вільного висвітлення своїх думок та поглядів», – зазначила Еміне Джеппар.

Вона також зазначила, що сьогодні існує багато міфів щодо кримськотатарського населення, зокрема, одним з головних фєйків є те, що переселенці з Криму нібито хочуть привласнити певну частину Херсонщини.

«Я спілкувалася з лідером Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, який розповів, що кримськотатарський народ став переселенцями не з власної волі, в Криму окупаційна влада забороняє Меджліс, застосовує репресії та проводить арешти, – повідомила Еміне Джепар. – Також він наголосив, що кримськотатарські переселенці не претендують на територію Херсонщини і тим паче, ні в якому випадку не мають на меті узурпувати її».

ca25d02a7c80497729417f1edef860c3d4830ec98ee7f631c785f0666a8e4b61

Отже, учасники засідання дійшли згоду в необхідності внесення змін до законодавчих актів у сфері інформаційної політики держави та розроблення загального плану боротьби з інформаційною пропагандою, а також створення більшої кількості позитивних інформаційних приводів, поширення українського мовлення в європейському середовищі, заповнення якісним контентом медіа-простору.