Гордєєв ініціює перед Урядом врегулювання ситуації з промисловим рибальством на Херсонщині

В цьому році для рибалок, які займаються промисловим виловом риби на Херсонщині виникли перешкоди в їх діяльності. Місце їх промислу на водній території від Каховської ГЕС до Дніпро-Бузького лиману з 2015 року Указом Президента України віднесено до національно-природного парку «Нижньодніпровський».

14 лютого 2017 року набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики України № 5 від 18 лютого 2017 року «Про затвердження рибальства у 2017 році», який встановив, що правила рибальства в заповідниках визначаються Законом України «Про природно-заповідний фонд України».

Законом передбачено, що порядок видачі дозволів на ловіння риби в заповідниках здійснює Кабінет Міністрів України. На сьогодні в цій сфері продовжує діяти постанова Кабміну від 10 серпня 1992 року № 459, згідно з якою такі дозволи мають надавати територіальні органи з питань екології, яких вже просто не існує. В результаті реформування їх замінили на департаменти екології та природних ресурсів при облдержадміністраціях, які не прописані в постанові.

Таким чином склалася правова колізія, що дозвіл на вилов риби в заповідних територіях немає кому видавати.

Як зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько: «Голова ОДА Андрій Гордєєв з метою вирішення цього питання звернувся з листами до Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака та до Кабінету Міністрів України».

Зазначимо, що така ситуація склалася не тільки на території Херсонщини, а й усій території України.