Гордєєв розповів, як в Китаї вирішувалось екологічне майбутнє Херсонщини

За підсумками робочої поїздки до Китаю Андрій Гордєєв провів нараду з реалізації інвестиційного проекту – будівництва сміттєпереробного заводу в Херсонській області.

Про це очільник Херсонської ОДА написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Сміттєпереробні потужності в Китаї

Зокрема, пан Гордєєв зазначив: “10 листопада ми відвідали підприємство компанії «China Western Power Industrial Co., Ltd», а саме завод «Xiongrong MWS Fired Power Plant» у м. Ченду, а 12 листопада – сміттєпереробний завод корпорації «Shenwu Technology Group Corporation» у Пекіні.

Нам запропонували дві технології переробки сміття. Перша – шляхом спалювання, формування пару. Друга – шляхом піролізу, що дозволяє переробити всі види сміття в нафту, газ, вугілля та інші похідні матеріали, які потім застосовуються в виробничих циклах або промисловості.

Приблизна вартість цих заводів однакова. В першому випадку фінансування надає Китайська сторона: від індженірінга до проектування, будівництва і експлуатації. А від нас як від влади потрібно забезпечити “зелений коридор” щодо землі, підключення до електроенергії, водоканалу тощо.

Якщо брати другу технологію, то Китайська сторона вимагає співфінансування з місцевого бюджету. Але ми не можемо дати ніяких гарантій, адже бюджети у нас обмеженні.

Після триденного перебування у КНР, перемовин та оглядин заводів, можу заявити, що китайські інвестори мають тверді наміри щодо Херсонщини і тепер все залежить від того, як ми скоординуємо подальшу співпрацю з ними.

В цілому ми на початку великого шляху, і перші кроки заради екологічного майбутнього Херсонщини вже зроблено!”