Госпітальна рада: хто вирішуватиме долю лікарень?

На 29-й позачерговій сесії міськради за ініціативи комісії з гуманітарних питань до розгляду депутатського загалу було запропоновано проект рішення про створення госпітальної ради.

Ми вже повідомляли про створення на Херсонщині за розпорядженням Кабміну чотирьох госпітальних округів. Нова Каховка входить до Таврійського, який назвали не за іменем одного з міст області, а за територіальною ознакою.

Як уточнив головний лікар Новокаховської ЦМЛ Ігор Гайдаманчук, Таврійський госпітальний округ об’єднує разом із Новою Каховкою такі райони – Верхньорогачицький, Великолепетиський, Нижньосірогозький, Горностаївський, Чаплинський та Каховський. Під час обговорень на сесії постало питання: чи входить до новоствореного округу Каховка? «Входять ті райони, міста обласного значення та об’єднані територіальні громади, які отримують державну медичну субвенцію. Каховка не може бути включеною до округу, бо не має своєї лікарні, тож субвенцією не користується», – пояснив секретар міськради Олександр Лук’яненко. «Та каховчани можуть лікуватися в лікарнях округу», – додав міський голова В.Коваленко.

Наразі постало питання створення госпітальної ради – дорадчого органу госпітального округу, до якого може бути делегована певна кількість осіб, визначена за відповідною формулою. За розрахунком управління охорони здоров’я облдержадміністрації від Нової Каховки потрібно сім представників. До депутатського розгляду було запропоновано такий склад: Олександр Лук’яненко, секретар Новокаховської міськради; Леонід Чурсинов, перший заступник міського голови; Андрій Кафідов, депутат міськради; Анатолій Білий, голова Дніпрянської селищної ради; Ігор Гайдаманчук, головний лікар КЗ «Центральна міська лікарня»; Андрій Хахалєв, секретар Таврійської міськради; Дмитро Папуша, голова міської організації ветеранів праці та праці. Під час голосування за ці кандидатури Андрій Кафідов взяв самовідвід. Його місце займе депутат обласної ради Сергій Бородаєнко. Остаточно госпітальна рада Таврійського округу буде сформована після прийняття відповідних рішень усіма районними радами, які входять до його складу.

Окрім цього, як зазначив секретар Новокаховської міськради Олександр Лук’яненко, в проект рішення внесено пропозицію центром Таврійського госпітального округу визначити Нову Каховку. Депутати підтримали цю ідею одноголосно.