Господарства населення буде легалізовано як учасників аграрного ринку – експерт мінагрополітики Олена Ковальова

Особисті селянські господарства буде легалізовано як повноправних учасників аграрного ринку. Створюються умови для запровадження європейської моделі сільського господарства, сімейного фермерства, спрощуються умови започаткування власного аграрного бізнесу.

Так прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова прийняття у ВР Закону 1599, який визначає базові засади сімейного фермерського господарства в Україні, передає прес-служба Мінагрополітики.

«Мінагрополітики підтримує цей закон і брало активну участь у його опрацюванні. Він створює умови для збалансування структури сільськогосподарського виробництва. Це крок до розвитку середнього класу на селі, основи економічного та соціального розвитку сільської місцевості. Адже переважна більшість фермерських господарств є дрібними, мають у користуванні до 100 га», – повідомила Ковальова.

За її словами, 4,1 млн господарств виробляють 46% валової аграрної продукції. «Ці господарства отримують можливість вийти на організований ринок. Вони матимуть доступ до державної підтримки, можливість реалізувати свою продукцію споживачам в цивілізований спосіб. Це стане стимулом до забезпечення вищої якості продукції», – пояснила заступник Міністра.

«Набуття статусу сімейного фермерського господарства посилить соціальний захист їх учасників, стимулюватиме розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації», – зауважила Ковальова.

Вона наголосила, що трансформація особистих селянських господарств має бути добровільною.

«Перереєстрація господарств населення в сімейні фермерські господарства надає людям можливість легально отримувати пенсії і соціальні гарантії. Це впевнений рух до європейських цінностей та стандартів діяльності на ринку», – підсумувала заступник Міністра Олена Ковальова.