Гостинна Херсонщина пропонує. ІV туристичний конгрес

З 19 по 21 травня на Херсонщині, зокрема й у Новій Каховці,  відбувся ІV Таврійський туристичний конгрес.

Цього разу місцем офіційного відкриття заходу було обране історичне винне шато князя П. М. Трубецького в с. Веселе. Не оминула ця подія і наше місто, яке гостинно відчинило двері для учасників та гостей Конгресу.

На відкритті були присутні офіційні гості та небайдужі шанувальники й  професіонали в туристичній справі з   Нової  Каховки,  Херсона   Берислава, Каховки, Львова,  Одеси,  Києва, Дніпра та навіть із Закарпаття. Цьогорічна подія об’єднала понад 100 учасників. Усіх присутніх місцевих та гостей на відкритті привітав заступник міського голови Володимир Сироватка, який висловив надію на те, що конгрес  і надалі буде традиційною подією у туристичному житті всієї країни. А його плодами конкретно для нашого міста стануть люди, які обов’язково захочуть відвідати Нову  Каховку ще раз.

Безперечна мета  заходу, наголосили організатори: відкриття розмаїття південних українських куточків для широкого кола туристів та привертання уваги до нашого регіону, який насичений колоритом мелодій джерельних стежин, кількістю національних парків, виноробними господарствами.

Перший день вразив прихильників туризму виставкою виробів майстрів народних ремесел – учасників відкритого обласного конкурсу «Таврійський сувенір», фотовиставкою «Невідома заповідна Асканія-Нова», виставкою робіт учасників всеукраїнського пленеру «Чорнянка FUTURUM» (перед якими минулого тижня гостинно відчинила двері Новокаховська картинна галерея ім. Гавдзинського), виставкові стенди заповідників та національних парків Півдня України. На пленарному засіданні були представлені інноваційні проекти та атракції в туризмі – шляхи до успіху в туристичному бізнесі. Баркемпи, круглі столи, ділові бізнес-майданчики об’єднали різні напрямки учасників конгресу.

Пізнавати свій край набагато складніше, ніж подорожувати. Це твердження 20 травня мали змогу перевірити  учасники рекламно-презентаційного туру «Заповідна Таврія пропонує». Відкриття нового туристичного потенціалу, знайомство з  новоствореними куточками екологічного туризму Півдня України – це зовсім новий, оригінальний погляд на історію та пам’ятки країни. Учасники експедиції протягом всього лише одного дня відкрили для себе такі унікальні місця, як комплекс сімейного відпочинку та екологічного туризму «Козак» (с. Одрадокам’янка, Бериславського району), наймолодший Національний природний парк «Нижньодніпровський» (створений      24 листопада 2015 року), який починається саме на межі Бериславського району та м. Нова Каховка, базу відпочинку і рибальства «Сатурн і Ко» (урочище Шилова балка, Бериславського району). Господар бази ознайомив з діяльністю рибовідтворювального комплексу, видовим складом риб, які водяться у водах нижнього Дніпра. Пам’ятною подією стала фотосесія з унікальною дніпровською «Царською рибою» – стерляддю, та африканськими сомами. Лейтмотивом цієї екскурсії стала пісня солов’я, яку з замиранням подиху слухали екскурсанти. Не оминули учасники  захоплюючої мандрівки степових  водоспадів  Херсонщини (на кам’яних схилах р. Козак), а також неймовірного маєтку, унікальної пам’ятки історії та архітектури – залишків  родової садиби  князя  Трубецького. Гостинно вітали учасників туру об’єкти розміщення та надання послуг для водного, екологічного, яхтового туризму на території національного природного парку «Нижньодніпровський» у Новій Каховці. Наступною зупинкою вражень став комплекс мисливців і рибалок «Золотий Фазан» (біля с. Чорнянка, Каховського району), який наразі готується до відкриття. Національний колорит оздоблення садиби, комплексні послуги для родинного відпочинку, мисливський та рибальський сервіс зацікавили навіть туристичних експертів зі Львова та Закарпаття. Емоційно – напруженими були враження від відвідування екологічної стежки Національного природного парку «Олешківські піски». Пейзаж – надзвичайно красивий, дивний і навіть загадковий! Найбільша пустеля Європи зустріла учасників конгресу дощем та пронизливим вітром. Але це анітрохи не завадило переконатися в унікальності цього загадкового міста.

Авторську сучасну українську кухню презентував ресторан «Пан Атаман» (м. Олешки). «Спробувати» південь України на смак допомогла презентація-дегустація автентичної кухні від шеф-кухарів закладу.

Сьогодні у кожного любителя мандрів є унікальна  можливість вирушити на південь України і  стати першовідкривачем невідомого.

Ось так у двох словах можна описати  усі зроблені в рамках конгресу відкриття, від яких  хочеться і радіти і сумувати… Радіти, що неймовірна краса нашого краю відкриває абсолютно новий, оригінальний погляд на історію та пам’ятки, дає змогу доторкнутись до природи в її первісному обліку. А сумувати, що таким коротким оглядом не можливо передати всю красу  Херсонщини, про яку туристи знають так мало, або не знають взагалі…

К

 

Підготувала Яна Малига