Грипу багато, вистачить на всіх

Головний лікар центру медико-санітарної допомоги Зоріна Зінченко із посиланням на Міністерство охорони здоров’я України розповіла кореспонденту “НК онлайн“, що у 2016 році в Україні на гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) та грип захворіли понад 160 тис. осіб, з них 70% — діти.

— Важкий перебіг та небезпека масового розповсюдження серед населення спричиняють важливість своєчасного проведення профілактичних заходів— підкреслила Зоріна Іванівна. — В першу чергу необхідно потурбуватись про дітей, людей похилого віку, хронічних хворих, адже саме вони — в групі найбільшого ризику вірусних інфекцій.

Імунізація проти грипу — найефективніший засіб профілактики, вважає головний лікар. Її рекомендація: щеплення потрібно проводити щороку, оскільки вірус постійно змінює свої властивості, і імунітету, який виробився в попередньому епідемічному сезоні, недостатньо.

Сьогодні в Україні зареєстровані та дозволені до застосування такі вакцини з оновленим штамовим складом: «Ваксигрип» (Франція), «Джі Сі Флю» (Корея) — суспензії для ін’єкцій заповнені в шприцах.

Вакцинацію необхідно виконати в листопаді, щоб організм набув імунний захист.

Добре зарекомендували себе препарати рекомбінованого людського інтерферону, компоненти якого надають як противірусну, так і протизапальну дію, впливаючи на підсилення реакції імунної системи людини. Препарати вироблені у вигляді спреїв, пігулок, порошків.

Спеціаліст нагадує: додатково з метою профілактики використовуйте фітопрепарати, обов’язково — перебування на свіжому повітрі. Треба пам’ятати: при перших ознаках вірусного зараження не вдаватись до самолікування, не треба приймати противірусні препарати сумнівної дії та антибіотики, звернутися до лікаря, попереджає Зоріна Іванівна.