Громадська рада шукає шляхи відбудови гуртожитків агроколеджу

Набирає розголосу питання щодо стану утримання та подальшої долі будівель гуртожитків агроколеджу на  вулицях Дружби, 19 та Довженка, 9 (колишній „кубинкський” гуртожиток). У відповілдь на звернення президії громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради директор Новокаховського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАТУ) Генідій Іванов пояснив наступне. 

В ній зокрема йдеться про те, що на сьогоднішній день власником будівель є саме ТДАТУ, а коледж лише здійснює оперативне управління цим майном. За підсумками зустрічі з мером міста В.Коваленком, що відбулася у жовтні минулого року, Г.Іванов від імені валсника дав згоду на передачу гуртожитку на  вул. Дружби, 19 у комунальну власність. Для гуртожитка на Довженка, 9 вже знайдено інвестора, який згоден переобладнати його під житловий будинок. Це питання знаходиться на розгляді у керівництва Міністерства освіти та науки.

А ось щодо питання охорони будівель, Г.Іванов поскаржився на відсутність у навчального закладу коштів, що не дозволяє виставити охорону та відвадити від цих будинків асоціальні елементи.

Приємно, що керівник коледжу оперитвно відгукнувся на звернення Громадської ради. Але разом з цим справу з забезпечення безпеки будівель так і не вирішено. У зв’язку з цим президія Громадської ради приняла рішення звернутися до своїх колег з Громадської ради при Міністерстві освіти та науки України з пропозицією прискорити вирішення питання використання будинків.

Головне для нас, щоб з цими будинками нарешті щось робили. А хто це буде робити – це нас особливо не турбує. Важливо, аби обидва будинки у центральній частині міста набрали пристойного вигляду, використовувалися за призначенням  і перестали би бути прихистком для бомжів та різних асоціальних елементів.

Віктор Васильєв  (фото автора)