Громадська рада: Ні розвалу Новокаховської територіальної громади!

герб Таврійськ4 вересня відбулося позачергове розширене зібрання  Громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради.

Присутні  заслухали інформацію секретаря Новокаховської міської ради О.Лук’яненка щодо ситуації, яка  склалася у місті у зв’язку з діями Таврійського міського голови М.Різака та Таврійської міської ради по об’єднанню м.Таврійська з Камянською сільською радою Каховського району в окрему територіальну громаду з центром у Таврійську.

На конкретних прикладах та цифрах, які підготували фахівці міськвиконкому, О. Лук’яненко довів неможливість з фінансового боку існування новоствореної  громади. Так, власні доходи  Таврійська у разі відокремлення зростуть з 15 до 24 млн. грн. на рік. Але разом з тим зросте і потреба у фінансуванні об’єктів соціально-культурної сфери і виконання функцій державних органів влади, які додатково треба буде створювати у Таврійську. За  приблизними підрахункам це все буде потребувати понад 57 млн. грн. на рік. І це  без врахування потреб сіл Кам’янської сільської ради! А те, що розрив кровних зв’язків з Новою Каховкою в сферах транспорту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту призведе до значного погіршення умов життя мешканців Таврійська та Плодового – це вже годі й казати. І на який термін цей процес розтягнеться у часі, ніхто навіть підрахувати не може.

Члени Громадської ради вирішили звернутися до міського голови Таврійська та депутатів Таврійської міської ради з закликом не порушувати єдність Новокаховської міської громади та скасувати  своє рішення від 27 липня про погодження проекту рішення про об’єднання з Кам’янською сільською радою.

Також члени громадської ради вирішили звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо надання оцінки по своїй суті сепаратиським діям керівництва Таврійська та депутатського корпусу, які в обставинах гібридної війни, яку веде проти України Російська Федерація, ведуть до підриву єдності держави та дають приклад дій щодо створення різноманітних територіальних об’єднань всупереч конституційному адміністративно-територіальному устрою України.