Громадська рада про проблемні питання міста

23 листопада відбулося чергове засідання Громадської ради, на розгляд якої винесли два питання: дотримання правил торгівлі на підприємствах в сфері торгівлі та ринках міста, також дотримання графіків руху громадського транспорту міста.

Серед запрошених – посадовці, які мають працювати над вирішенням питань, розглянутих на засіданні.

З питання торгівлі доповідала Олена Біла. Згідно плану роботи Громадської ради на 2021 рік, в травні та жовтні вивчалося питання дотримання правил торгівлі на підприємствах сфери торгівлі та ринках міста. Працівники комісії (О.Біла та В.Микитюк) разом з керівником інспекції з прав споживачів А.Прокопенко і спеціалістом Т.Ляліною провели рейди на підприємствах торгівлі, під час яких підприємцям надавались консультації, вказувалось на недоліки в роботі. Виявлено багато порушень, а саме: неповірені ваги, порушення товарного сусідства, відсутність інформації про режим роботи магазинів та документів на продукцію, недотримання температурного режиму, відсутність санітарних книжок, брудні робочі місця та антисанітарія. Цей список можна продовжувати довго. На жаль, не всі вчасно виправляють помилки, а дехто взагалі ігнорує зауваження. Було би дуже добре, якби до таких рейдів частіше долучалися співробітники Держпродспоживслужби, але, на превеликий жаль, голова цієї служби Світлана Собко не володіє інформацією з багатьох кричущих порушень. Проте вона запевнила, що особисто розбереться з деякими з них. «Ми кожного дня працюємо з поліцією, ковід-патрулями. В мене немає стільки спеціалістів, щоб я їх могла кудись відправляти», – відповіла Світлана Миколаївна на пропозицію голови Громадської ради проводити спільні рейди.

Ще одна проблема: багато людей продають товар у несанкціонованих місцях та не дотримуються товарного сусідства. Разом з тим, торгові місця на ринку стоять порожні. Директор промислового ринку Сергій Євстратов зазначив, що з цим дуже важко боротись, адже порушники облаштовуються на території за межами його компетенції. Поліція, в силу обставин, не може приділити цьому питанню багато часу. Тому він запропонував звернутися до органів місцевої влади з проханням розширити повноваження муніципальної поліції. Він впевнений, що це допоможе у вирішенні питання.

Громадська рада рекомендує:

– відповідні служби міста повинні системно та постійно проводити рейди, здійснювати контроль та приймати відповідні міри з недопущення недоліків, які сьогодні мають місце в торгівлі;

– інформувати громаду, Громадську раду про результати щодо усунення недоліків, встановлених при вивчені даного питання в термін згідно діючого законодавства;

– для порушників організувати навчання з вивчення правил торгівлі продовольчими та промисловими товарами, усунення недоліків в організації роботи.

З другого питання – дотримання графіків руху громадського транспорту міста – доповідав Володимир Микитюк. Була проведена низка перевірок міських та приміських маршрутів. Виявлено такі порушення, як запізнення транспорту на півгодини, брудні салони, недотримання або цілковита відсутність графіку роботи, неохайні та нечемні водії, застаріла реклама. Звернули увагу й на те, що не всі зупинки за маршрутом обладнані належним чином. Не скрізь є лавочки, сміттєві баки, графіки руху, захисні конструкції. Подекуди біля зупинок утворюються величезні калюжі. Часто при перевезенні людей пільгових категорій виникають конфліктні ситуації. Директор «Автоцентру» О.Овчаров пояснив, що стосується зупинок – це завдання не перевізників, а органів місцевого самоврядування.

Начальник відділу галузей економіки виконкому Тетяна Мандебура додала: «Мережа складається з 14-ти маршрутів: 7 міських і 7 приміських. Щоденно ми перевозимо 24 пільгових категорії населення. В одному маршруті передбачено 4-6 безкоштовних рейсів. Тарифи ми не піднімали з 2018 року. При розрахунковій вартості по місту проїзд має бути 12 грн. Незважаючи на скрутне становище, міська влада відшкодовує різницю перевізнику. Гостро стоїть проблема зношеності транспортних засобів. А на обладнання зупинок треба багато коштів. У нас всі автобуси обладнані системою GPS та розроблений спеціальний додаток «Дозор» для відслідковування транспорту. Ним можуть скористатися мешканці громади».

Ще одне болюче питання – відсутність маршрутів у вечірні години. Було запропоновано подвійний тариф для пізніх рейсів. Час покаже.

З цього питання Громадська рада рекомендує:

– встановити графік руху транспорту на всіх зупинках за маршрутами та в салонах автотранспорту;

– привести всі зупинки в належний стан;

– маршрут «вул.Зорге – ТРЦ «Оскар» посилити додатковим транспортом та після 18.00 ввести рейс до 19.00, а в літній період до 20.00; на маршруті «Ринок – Дніпряни» ввести рейс о 17.30 та додатковий в святкові дні;

– перевізникам визначити два пільгових місця і встановити відповідні написи для їх позначення;

– провести роз’яснювальну роботу серед водіїв щодо їхнього зовнішнього виду, санітарного стану автобусів та дотримання графіків руху;

– розглянути питання на перспективу щодо електронних квитків і вивчення питання подвійних тарифів у вечірній час.

Хотілося б, щоб всі служби, відповідальні за порядок та дотримання правил торгівлі, об’єднали свої зусилля і разом працювали на благо громади.

Ніка Свєтлова